Výběr z médií: konec víc než poloviny stavebních úřadů, povinné očkování dětí a čekání na levné skříně

V českém tisku se ve středu dočtete, že v Česku má skončit víc než polovina stavebních úřadů. Informuje o tom deník E15. Až 15 tisíc českých dětí nemá podle Mf Dnes některé z povinných očkování proti dětským nemocem. A na levnou skříň nebo matraci čekají zákazníci i přes deset týdnů, píše Deník N. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba, práce (ilustrační foto)

V Česku má skončit víc než polovina stavebních úřadů, píše deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

V Česku má skončit víc než polovina stavebních úřadů. Všímá si toho deník E15. Počítá s tím nová mapa státních stavebních úřadů, kterou zveřejnilo ministerstvo pro místní rozvoj. Vláda také vypsala výběrové řízení na předsedu nového Nejvyššího stavebního úřadu.

Zeman podepsal nový stavební zákon. První změny začnou platit od ledna, účinný bude od poloviny 2023

Číst článek

Deník N

Na levnou skříň nebo matraci čekají zákazníci i přes deset týdnů. To je téma pro Deník N. Malým výrobcům i velkým nadnárodním firmám totiž chybí materiál na výrobu nábytku, navíc zdražila lodní a letecká doprava. Situace by se měla zlepšit až po Novém roce.

Mf Dnes

Až 15 tisíc českých dětí nemá některé z povinných očkování proti dětským nemocem. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky, které získala Mf Dnes. Za vědomé neočkování dětí přitom rodičům hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Hospodářské noviny

V Česku chybí soudní znalci, a to hlavně v oboru zdravotnictví. Podle Hospodářských novin se tak soudní procesy protahují až o několik let. Změnu chystá ministerstvo spravedlnosti – chce přesvědčit fakultní nemocnice, aby fungovaly jako znalecké ústavy. Nemocnice ale návrh resortu kritizují.

Právo

Ochránci přírody se v Krkonoších snaží zachránit vzácné horské louky. Musí z nich proto odstranit keře borůvek – ty jsou totiž znamením, že se louka mění na les. Tématu se věnuje středeční deník Právo.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme