Výběr z médií: prodělávající nemocnice Motol, učivo bez Newtonových zákonů a chybějící peníze na topení

Ve středečním tisku se dočtete, že nemocnice v pražském Motole prodělala kvůli covidu přes 200 milionů korun. Napsaly to Hospodářské noviny. Podle Lidových novin přírodovědci kritizují změny v učivu pro základní školy. A na 300 tisíc lidí v Česku nemá na zatopení, varuje Mf Dnes. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Ludvík

Ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Loni v Česku zaniklo přes sto hotelů, píše deník E15. Celkově se ale paradoxně i přes krizový rok počet ubytovacích zařízení v Česku zvýšil o 300. Meziročně je to přírůstek skoro o šest procent. Počet zaniklých hotelů byl v porovnání s předminulým rokem srovnatelný. Podle statistik poradenské firmy Bisnode bylo loni v Česku 5338 hotelů, turistických ubytoven a kempů.

Mf Dnes

Na 300 tisíc lidí v Česku nemá na zatopení, to je titulek středeční Mf Dnes. Nedostatek tepla nejčastěji trápí osamělé seniory žijící ve špatně zateplených bytech a nízkopříjmové domácnosti. Energetickou chudobou trpí nejvíc lidé na Ústecku a v Moravskoslezském kraji, dodává deník.

S dopady koronaviru se potýkají také myslivci. Problémem je výpadek příjmů i malý zájem o zvěřinu

Číst článek

Deník

Zvěř je v Česku přemnožená, zvěřina z tuzemských lesů se ale shání jen těžko. Dočtete se v Deníku. Protikoronavirová vládní opatření navíc možnost koupit čerstvou zvěřinu ještě podle deník zkomplikovala. Zemědělcům se omezily možnosti přímého prodeje v malém množství například na tržnicích nebo přímo lidem. A výrazně také chybí prodej restauracím.

Lidové noviny

Přírodovědci kritizují změny ve vzdělávacích plánech pro základní školy. Upozorňují Lidové noviny. Z učiva zmizely třeba Newtonovy zákony. Odborníci se proti tomu ohradili v otevřeném dopise ministrovi školství Robertu Plagovi za ANO.

Hospodářské noviny

Pokud budete čelit kapacitní krizi, zastavte veškerou neakutní péči, vyzývá Blatný hejtmany a nemocnice

Číst článek

Fakultní nemocnice v pražském Motole kvůli covidu prodělala přes 200 milionů korun. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl šéf zařízení Miloslav Ludvík (ČSSD). Za léčbu covidových pacientů nemocnice dostala navíc 153 milionů korun, výdaje ale byly mnohem vyšší.

Na 370 milionů utratila za nezbytné ochranné pomůcky, příplatky za práci na covidových jednotkách a zvýšený úklid. Nemocnice podle Ludvíka také tratila na zastavení zákroků, za které by dostala výrazně vyšší platby než za covidové pacienty.

Právo

Dopravci, pošta i banky začínají rozdávat svým zaměstnancům respirátory, všímá si deník Právo. Společnosti se tak připravují na nová pravidla, která začnou platit o půlnoci ze středy na čtvrtek. Jejich dodržování budou kontrolovat i u svých zákazníků.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme