Výběr z médií: odběrové tyčinky z Číny, odklady splátek a kamery ve Středočeském kraji

Ve středečním tisku se dočtete, že česká společnost Isolit-Bravo si stěžuje na nekvalitní odběrové tyčinky původem z Číny. Informují o tom Hospodářské noviny. Odklady splátek kvůli epidemii koronaviru končí, píše Mf Dnes. A ve středočeských městech přibývají podle Práva kamery na veřejných místech Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

E15

Druhá vlna epidemie koronaviru znovu pozastavila český trh fúzí a akvizic. Deník E15 píše, že letošní propad může dosáhnout až 33 procent. Bankéři, právníci a poradci přitom doufali, že se na konci roku situace zlepší. Trh se nejspíš podaří oživit až na jaře, do předchozího stavu se ale podle odhadů expertů dostane až v roce 2022.

Mf Dnes

Odklady splátek kvůli epidemii koronaviru končí. Dlužníci by během listopadu měli znovu začít splácet své úvěry. Jak ale zjistila Mf Dnes, tisíce lidí a firem už požádaly o další odklad. Místo státu to už ale řeší individuálně každá banka.

Hospodářské noviny

V úterý přibylo 4246 případů koronaviru, rizikové skóre se drží na 70 bodech

Číst článek

Česká společnost Isolit-Bravo si stěžuje na nekvalitní odběrové tyčinky původem z Číny, které se teď ve velkém dostávají na český trh. Píšou o tom středeční Hospodářské noviny. Kvůli tomu se jí nedaří domlouvat vlastní zakázky a navíc upozorňuje, že čínské tyčinky nemají potřebnou certifikaci. Nejde z nich tedy zjistit, z čeho jsou vyrobené nebo jestli neovlivňují výsledek vyšetření. Firma Isolit-Bravo proto podala oznámení ke Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. Tyčinky slíbil prověřit i premiér Andrej Babiš z ANO.

Právo

Ve středočeských městech přibývají kamery na veřejných místech. Píše o tom deník Právo. Celý monitorovací systém nechala obnovit například radnice v Mladé Boleslavi. Městští strážníci tak nově můžou hlídat například park Výstaviště nebo autobusové nádraží.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme