Výběr z médií: šmejdi s novou praktikou, dětské domovy na konci sil a změny v přijímačkách na VŠ

V českých médiích se ve středu dočtete, že deník varuje před takzvanými šmejdy, kteří mají novou metodu. Dětské domovy jsou podle Mf Dnes na konci sil. A pandemie koronaviru mění přijímací řízení na vysoké školy, píšou Hospodářské noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: zapCulture | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

E15

V Česku roste poptávka po logistických centrech. Tématu se věnuje deník E15. Kvůli nedostatku pozemků pro výstavbu skladů se tak dá očekávat, že jejich nájmy letos zdraží. Poptávka po takových prostorech meziročně stoupla o 40 procent. Nejčastěji jde o areály v okolí Prahy a Brna.

‚Nejsme holubník ani kroužek.‘ Děti se kvůli covidu odhlašují ze základních uměleckých škol

Číst článek

Mf Dnes

Dětské domovy na konci sil – článek ze středeční Mf Dnes. Deník informuje, že domovům chybí dostatek personálu a vychovatelé jsou přetížení. Kromě standardní péče teď totiž musí dětem pomáhat i s online výukou. Pomoct se tak snaží jednotlivé kraje nebo dobrovolníci, kteří dětem s úkoly pomáhají.

Deník

Deník varuje před takzvanými šmejdy. Ti si v těchto dnech našli novou praktiku, jak se obohatit. Například seniorům na Pardubicku volají a vydávají se za asociaci zdravotníků. Při návštěvě seniorů v izolaci se pak prokazují negativním testem na covid a nabízejí pro ně typické zboží, jako jsou třeba masážní přístroje. Už v první vlně pandemie takzvaní šmejdi nabízeli seniorům ochranné pomůcky nebo roušky za přemrštěné ceny.

Hospodářské noviny

Pandemie koronaviru mění přijímací řízení na vysoké školy, píšou středeční Hospodářské noviny. Některé školy je úplně ruší a studenty budou vybírat na základě jejich známek ze střední školy, jiné zase volí variantu online. Při ní budou studenti během zkoušek pod dohledem webkamer.

Právo

Čtrnáct nových elektrobusů pro pražský dopravní podnik dodá Škoda Electric, píše Právo. Firma vyhrála zakázku, kterou dopravní podnik vypsal loni. První elektrobus do Prahy dorazí koncem roku, zbytek pak začátkem roku 2022. Ještě letos pak chce podnik vypsat zakázku na dodávku hybridních autobusů a trolejbusů.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme