Výběr z médií: v Česku přibylo týraných dětí, rostoucí prodeje elektrokol i dražší nakládané okurky

V českých novinách se v úterý dočtete, že během nouzového stavu v Česku vzrostl počet týraných dětí. Informuje o tom Mf Dnes. V Česku loni podle Hospodářských novin stoupl prodej elektrokol. A pěstitelé na jihu Moravy hlásí méně okurek, píše Deník. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, déšť, srážky (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: Free-Photos | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

E15

V Česku byl kvůli krizi spojené s koronavirem menší zájem o životní pojištění. Všímá si toho deník E15. Podle dat České asociace pojišťoven se objem nových pojistek v prvním pololetí snížil meziročně o pětinu na zhruba sedm miliard korun. Lidé totiž nepovažují životní pojištění za nutné a v krizi ho jako první odkládají nebo ruší.

Izolace, stres a alkohol. Případů domácího násilí bude kvůli koronaviru více, obávají se organizace

Číst článek

Mf Dnes

Během nouzového stavu vzrostl počet týraných dětí. Upozorňuje na to Mf Dnes s tím, že jich přibylo až o třetinu. Podle neziskových organizací a krizových linek nesvědčil rodinám společný pobyt doma. Ve Fondu ohrožených dětí a jeho Klokánku přijali v době pandemie 123 dětí, což bylo o 32 víc než loni v podobném období. Většinou šlo o psychické týrání.

Deník

Zahrádkáři a pěstitelé na jihu Moravy hlásí méně okurek a skoro žádný kopr pro jejich zavařování. Informuje o tom středeční Deník. Okurkám škodil chlad na začátku léta a také vydatné srážky, zelenina se tak topila ve vodě a začala chystat plíseň. Kopr zase poničili mšice a slimáci. Letošní nakládané okurky tak podle pěstitelů podraží.

Lidové noviny

V lese teď rostou houby, které pomáhají zvyšovat obranyschopnost těla a fungují jako prevence před nemocemi. Dočtete se o tom v Lidových novinách. V srpnu v lese můžeme najít třeba hlívu plicní, která pozitivně ovlivňuje cholesterol a posiluje imunitu těla.

Hospodářské noviny

V Česku loni stoupl prodej elektrokol. Hospodářské noviny vyčíslují, že jich lidé nakoupili přes 78 tisíc. To je meziročně o 24 procent víc, a elektrokola tak tvoří čtvrtinu celkových prodejů kol. Zároveň ale přibývají i případy, kdy si majitelé elektrokolo upraví - třeba zvýší rychlost motoru. Ta přitom může být jen do 25 km/h. Podle odhadů je z celkového víc než čtvrt milionu elektrokol jezdících po Česku až 200 tisíc upravených.

Právo

Arméni podle ministerstva vnitra zneužívají azyl v Česku. Uvádí to středeční Právo s tím, že se tak snaží legalizovat v České republice nebo v Evropské unii svůj pobyt. Ministerstvo vnitra proto od 1. listopadu zařadí Arménii na seznam bezpečných zemí, kde nejsou systematicky porušovaná lidská práva.

Daniela Tollingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme