Výběr z médií: světelný smog v Česku, prodlužování operativního leasingu i úroky za státní dluh

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že světelné znečištění se v Česku zhoršuje. Umělé osvětlení najdeme už téměř na celém území republiky. Vyplývá to ze zprávy ministerstva životního prostředí, které si všímá deník Právo. Českým firmám podle Hospodářských novin chybí auta. Některé podniky si proto prodlužují operativní leasing. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světelné znečištění se v Česku zhoršuje. Umělé osvětlení najdeme už téměř na celém území republiky. Vyplývá to ze zprávy ministerstva životního prostředí, které si všímá deník Právo (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hospodářské noviny

Českým firmám chybí nová auta. Na některé modely čekají více než rok. Všímají si toho Hospodářské noviny. Některé podniky si proto prodlužují takzvaný operativní leasing - tedy dlouhodobý pronájem vozidel. Ten je výhodný hlavně pro společnosti, které potřebují svůj vozový park často obnovovat. Rozdíl proti klasickému leasingu je ten, že uživatel auto nikdy nevlastní.

Škoda Auto obnoví výrobu. Kvůli nedostatku čipů byla většina linek zavřená dva týdny

Číst článek

Regionální Deník

V Česku přibývá odsouzených lidí, kteří místo vězení jen zaplatí pokutu. To je téma čtvrtečního regionálního Deníku. Zatímco v roce 2015 uložily okresní soudy pokuty celkem za 85 milionů korun, v loňském roce už to bylo přes 300 milionů. 

Mf Dnes

Zaměstnanci některých českých firem budou znovu pracovat z domova. I o tom píše Mf Dnes. Návrat k home office ale plánuje méně společnosti než loni. V některých podnicích se neosvědčil, jinde se do kanceláře chtějí vrátit sami zaměstnanci. Na začátku listopadu pracovalo z domova každý den téměř sedm procent lidí. Ve stejném období loni to bylo 16 procent zaměstnanců.

Omezit světelný smog a ušetřit přírodu. V brněnských Lužánkách je testovací stezka veřejného osvětlení

Číst článek

E15

Česko za své dluhy platí stále vyšší úroky, píše to na titulní straně ekonomický deník E15. Za takzvanou obsluhu veřejného dluhu zaplatil stát loni zhruba 40 miliard, v příštím roce to může být až o 15 miliard korun více.

Právo

Světelné znečištění se v Česku zhoršuje. Umělé osvětlení najdeme už téměř na celém území republiky. Vyplývá to ze zprávy ministerstva životního prostředí, které si všímá deník Právo. Takzvaný světelný smog má přitom negativní vliv na zdraví lidí i zvířat. Světelné znečištění způsobuje hlavně časté používání LED obrazovek a svítidel v krajině. Ty produkují škodlivé bílé světlo - problematické tak jsou třeba stadiony, sjezdovky, reklamy u silnic nebo pouliční poutače. Pomoc ale může vyhlášení takzvaných oblastí tmavé oblohy.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme