Výběr z médií: akcie z těžby uranu, dětské sportovní kluby bez peněz a zájem o náhražky masa

V českém tisku se v pondělí dočtete, že akcie uranových těžařů zažívají renesanci. Píše o tom deník E15. Tisícům dětských sportovních klubů chybí peníze na provoz, informuje Mf Dnes. A zájem o náhražky masa podle Hospodářských novin roste. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský sport (ilustrační foto)

Tisícům dětských sportovních klubů chybí peníze na provoz, informuje Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

E15

Akcie firem, které těží palivo pro jaderné elektrárny, zažívají renesanci. Věnuje se tomu deník E15. Za poslední tři měsíce stouply akcie uranových těžařů skoro o třetinu. Ještě před dvěma roky do nich přitom nechtěl investovat skoro nikdo.

Důvodem přitom není jen válka na Ukrajině a s ní spojená energetická krize. Investory uranové akcie lákají také proto, že se mění koncepce jaderné energetiky a také její vnímání.

Mf Dnes

Tisícům dětských sportovních klubů chybí peníze na provoz. Nedostaly totiž od státu dotace na letošní rok. Píše o tom Mf Dnes. Hlavně pro malé týmy přitom může prodleva znamenat i definitivní konec. Dvojnásob to platí v současné době, kdy náklady na pronájem nebo vytápění a osvětlení tělocvičen můžou násobně stoupat.

Hospodářské noviny

Zájem o náhražky masa roste, dočtete se v Hospodářských novinách. Konzumaci masa a výrobků z něj omezuje každý čtvrtý Čech. A celosvětově přibylo vegetariánů za poslední dva roky o 10 procent. Také díky tomu roste zájem o rostlinné varianty řízků a klobás.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme