Výběr z médií: férovější topení, nápor pacientů s psychickými problémy a export z Česka na Ukrajinu

V českém tisku se v pondělí dočtete, že rozpočítávání plateb za teplo v centrálně vytápěných domech by mělo být férovější. Téma deníku E15. Psychiatři hlásí podle Mf Dnes nápor pacientů s psychickými problémy. A vývoz českých firem na Ukrajinu se už vrátil na úroveň z doby před ruskou invazí, píšou Hospodářské noviny. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

topení, ilustrační foto

Rozpočítávání plateb za teplo v centrálně vytápěných domech by mělo být férovější k těm, kteří šetří (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Rozpočítávání plateb za teplo v centrálně vytápěných domech by mělo být férovější k těm, kteří šetří. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje nastavení plateb za spotřebu tepla změnit. Současný způsob podle resortu nemotivuje obyvatele bytů s centrálním vytápením k tomu, aby šetřili. Informuje o tom deník E15.

Chtěla skočit z paneláku, teď svým příběhem pomáhá lidem s duševní nemocí

Číst článek

Mf Dnes

Psychiatři hlásí nápor pacientů s psychickými problémy, hlavně s depresivními a úzkostnými poruchami. Za poslední desetiletí jich přibylo o víc než čtvrtinu. Lékařů a lůžek v léčebnách je přitom nedostatek. Věnuje se tomu Mf Dnes.

Deník

Hitem letošních Vánoc budou praktické věci. Pod stromečkem se podle obchodníků budou objevovat hlavně dárky, které buď zahřejí, nebo pomůžou šetřit v denním provozu domácnosti. Všímá si toho Deník.

Hospodářské noviny

Vývoz českých firem na Ukrajinu se už vrátil na úroveň z doby před ruskou invazí. Píšou o tom Hospodářské noviny. V zemi je teď obrovská poptávka po konzervách, kovu nebo například oknech. O zakázky projevilo zájem přes sto českých firem. První už uzavřely smlouvy na dovoz potravin. Teď se dokončují kontrakty na dodávku generátorů elektřiny.

Právo

Učitelé berou v průměru o skoro dva tisíce víc než učitelky. U nejmladších pedagogů je rozdíl ve výplatách mezi muži a ženami přes 4500 korun. Všímá si toho deník Právo. V posledních pěti letech se navíc rozdíl v platech zvýšil. Zvyšování platů mělo přilákat do školství více mužů. Mzdy ale pro ně stále nejsou dost atraktivní.

František Kadlec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme