Výběr z médií: transplantace vlasů, zdražování kroužků nebo neprůstřelné vesty pro armádu

V českém tisku se v pondělí dočtete, že české kliniky chtějí v transplantacích vlasů konkurovat tureckým. Informují o tom Hospodářské noviny. Mf Dnes píše o tom, že kroužky vlivem inflace zdražují. Rodiny v tíživé situaci budou podle Deníku moct využít takzvaných terénních chův. E15 upozorňuje, že ministerstvo obrany nemá jistotu, že vybaví armádu novými neprůstřelnými vestami. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasy

České kliniky chtějí v transplantacích vlasů konkurovat tureckým klinikám. O transplantaci je totiž v Česku velký zájem (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Hospodářské noviny

České kliniky chtějí v transplantacích vlasů konkurovat tureckým klinikám. O transplantaci je totiž v Česku velký zájem – po celé republice je ale asi jen desítka zdravotnických zařízení, která tuto operaci dělají. Všímají si toho Hospodářské noviny. Operace jsou ale časově velice náročné, a chirurgové tak dávají často přednost jiným operacím.

Mf Dnes

Energie 2023: možné zdražování uvidíme na složenkách až v následujících letech, odhaduje analytička

Číst článek

Kroužky a sporty zdražují o tisíce – tak zní titulek pondělní Mf Dnes. Kvůli drahým energiím a inflací budou muset rodiče za aktivity dětí platit vysoké příspěvky. Zdražení příspěvků plánuje 73 procent klubů a to v průměru asi o třetinu. Vyplývá to z údajů České unie sportu.

Deník

Rodiny, které se ocitly v tíživé životní situaci, budou moct nově využít pomoci takzvaných terénních chův. Státní úředníci plánují vznik nových pozic pro rodiny, které přestanou zvládat péči o své děti a zároveň se ocitnou ve finanční tísni, všímá si toho Deník. Chůvami by se měly stát hlavně starší ženy, ale i další zájemci proškolení odborníky.

E15

Ministerstvo obrany nemá jistotu, že vybaví armádu novými neprůstřelnými vestami. Armádní nákup neprůstřelných vest za téměř 1,7 miliardy korun se totiž zasekl na kvalitě podešvové látky. Úřad dohlížející na plnění českých obranných standardů a státní ověřování jakosti měl výhrady například k textuře a odstínu síťoviny na vnitřní straně vest. Více se dočtete v deníku E15.

František Kadlec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme