Výběr z médií: nájem za turistické mapy u nádraží, ukončené tábory i konec čtvrtiny cestovních kanceláří

V českém tisku se v pátek dočtete, že České dráhy nově chtějí od Klubu českých turistů začít vybírat nájem za to, že u nádraží budou velké turistické mapy. Turisté peníze platit odmítají, informuje regionální Deník. Kvůli covidu hygienici podle Práva letos předčasně ukončili přibližně deset letních táborů. Šlo ve všech případech o tábory, na kterých onemocnělo více dětí najednou. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy nově chtějí od Klubu českých turistů začít vybírat nájem za to, že u nádraží budou velké turistické mapy. Turisté peníze platit odmítají, informuje regionální Deník (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Kvůli koronavirové krizi podnikání přerušila nebo úplně ukončila čtvrtina českých cestovních kanceláří. Hlavním důvodem jsou protiepidemická opatření a s nimi spojený pokles zájmu o cestování. Tématu se věnuje páteční vydání deníku E15. V roce 2019 v Česku fungovalo přibližně 850 kanceláří, teď jich je v provozu přes 600.

Klienti chtějí peníze zpět za neuskutečněné zájezdy. Cestovní kanceláře ale vouchery nechtějí proplatit

Číst článek

Mf Dnes

Během pandemie koronaviru si lidé začali častěji chystat jídlo doma. Díky tomu stoupá zájem o různé školy vaření. Všímá si toho páteční Mf Dnes. Některé školy dokonce otevřely kurzy i na letní měsíce, což před pandemií nedělaly. Největší zájem je o školení, která se věnují úpravě masa.

Regionální Deník

České dráhy nově chtějí od Klubu českých turistů začít vybírat nájem za to, že u nádraží budou velké turistické mapy. Upozorňuje na to regionální Deník. Turisté peníze platit odmítají. Tvrdí, že díky mapám nic nevydělávají. Dráhy argumentují tím, že jinou možnost než vybírat nájem nemají.

Právo

Kvůli koronaviru hygienici zatím letos předčasně ukončili přibližně deset letních táborů. Píše o tom páteční deník Právo. Šlo ve všech případech o tábory, na kterých i přes povinné testování onemocnělo více dětí najednou. Většinou ale zatím letos covid-19 dostali jednotlivci, které stačilo izolovat od ostatních, a tábor následně mohl pokračovat.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme