Výběr z médií: Lidé se zbavují psů, chytré náramky pro duševně nemocné a autobus bez řidiče

Lidé se často zbavují psů, které si pořídili během pandemie koronaviru. Roli v tom hraje i uprchlická vlna z Ukrajiny. Oběti trestních činů si povídají s pachateli ve věznicích – mimo jiné proto, aby viníci převzali zodpovědnost za následky svého chování. Lidem s duševním onemocněním pomáhají chytré náramky a do Česka dorazil autobus bez řidiče. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Při pandemii koronaviru si lidi často pořizovali psy, teď se jich naopak zbavují | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

Při pandemii koronaviru si lidi často pořizovali psy, teď se jich naopak zbavují. Píšou o tom Lidové noviny. Někteří noví majitelé přecenili své síly a podcenili přípravu na nového mazlíčka, jiní péči nezvládají kvůli prudkému zdražování. Roli hraje i uprchlická vlna z Ukrajiny, někteří váleční běženci přicestovali se svými mazlíčky, v těžké situaci se o ně ale nemůžou postarat.

Výběr z médií: české nemocnice šetří, vodíkový kamion a česká pomoc ukrajinským pilotům

Číst článek

Regionální Deník

Podle regionálního Deníku dorazil do Česka autobus bez řidiče. Dopravní prostředek, který podle autora článku vypadá jako autíčko pro Igráčky, se na konci týdne projel po Říčanech u Prahy. Nejde ale o žádnou hračku – minibus dokáže díky moderním technologiím jezdit bez lidské pomoci.

Mf Dnes

Oběti si povídají s pachateli trestných činů ve věznicích. Podle Mladé Fronty DNES kontakt zprostředkovávají programy Mezinárodního vězeňského společenství s názvem Builging Bridges (v českém překladu Budování mostů), které se snaží naplnit potřeby obětí a naopak přispět k tomu, aby pachatel převzal odpovědnost za následky svého chování.

Právo

Lidem s duševním onemocněním pomáhají chytré náramky, píše deník Právo. Lékaři a výzkumníci z Národního ústavu duševního zdraví jich na začátku klinické studie rozdali pacientům asi sto, přičemž se zaměřili na lidi s bipolární poruchou. Odhaduje se, že touto nemocí trpí asi půl až jedno a půl procenta populace – v Česku tedy asi 100 tisíc lidí. Někteří o své nemoci nemusí ani vědět.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme