Výběr z médií: nákupy během koronakrize, lepší ovzduší v Česku a program na digitalizaci dokumentů

V českých novinách se v úterý dočtete, co Češi nejčastěji nakupují v době koronakrize. Píše o tom Mf Dnes. Pandemie podle Hospodářských novin zlepšuje kvalitu ovzduší. A Právo představuje nový počítačový program s názvem Pero. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

E-shop, online nakupování (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: Elaine Smith/CC0 1.0 Universal | Zdroj: Flickr

Mf Dnes

Mf Dnes se vrací k tomu, co Češi nejčastěji nakupují v době koronakrize. Za téměř nedostatkové označil deník některé zimní pneumatiky. Ty se totiž v době pandemie nevyráběly v takovém počtu. Standardně vysoký zájem je i o elektroniku. Čísla prodejů dosahují ale už teď rekordních čísel, na které jsou prodejci zvyklí těsně před Vánoci.

‚Rozdíl souvisí s poklesem dopravy.‘ Meteorologové zkoumali, jak nouzový stav zlepšil kvalitu ovzduší

Číst článek

Deník

Ubývá zvířat, která skončí pod koly aut, a to díky covidové krizi. Téma rozebírá úterní vydání Deníku. Podle něj na jaře výrazně klesl počet řidičů na silnici. I proto zemřelo oproti minulému roku pod koly přibližně o stovku méně zvířat. Naopak neblahý vliv na chování zvěře mají zvýšené frekvence lesních procházek lidí uvězněných doma během nouzového stavu.

Hospodářské noviny

Pandemie zlepšuje kvalitu ovzduší, a to i v Česku. Informují o tom Hospodářské noviny. Ovzduší tady bylo do konce první vlny nejlepší za pět let. Celosvětově pak emise vzniklé působením člověka klesly letos zatím o rekordních devět procent. Stojí za ním série koronavirových opatření, které vyhlásily státy na celém světě. Klima to ale z dlouhodobého hlediska nezachrání.

Právo

Jestli se některý z vašich předků účastnil bojů v první světové válce, tak zpozorněte. Možná už se o něm za pár let dočtete díky speciálnímu počítačovému programu s názvem Pero. Ten dokáže přečíst a zdigitalizovat stovky dokumentů, včetně deníků. O novém programu na archivaci starých listin píše úterní Právo.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme