Výběr z médií: hostina pro včely, Strnad přesouvá firmu do Česka, nedostatek míst ve školkách

V úterním výběru z médií se dočtete, že firma miliardáře Michala Strnada bude nově sídlit v Česku, informuje o tom Deník N. Pro dvouleté děti nejspíš nebude podle regionálního Deníku dost míst ve školkách. A stát pořádá hostinu pro včely, píšou Lidové noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě, děti, rodina (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: jatocreate | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Deník N

Firma miliardáře Michala Strnada bude nově sídlit v Česku. Informuje o tom Deník N. Doteď zbrojařsko-strojírenská společnost Czechoslovak Group sídlila v Nizozemsku. Podle Strnada to ale pro firmu není výhodné. A po přesunu do Česka má mít také Czechoslovak Group jednodušší strukturu.

Mf Dnes

O kolik vyšší jsou v současnosti děti a dospívající ve srovnání s průměrnou výškou dětí v roce 2001? Právě to budou v nejbližší době zjišťovat lékaři. Informuje o tom Mf Dnes. Ve zhruba stovce ordinací plánují změřit asi 40 tisíc dětí. Díky datům pediatři snáz poznají například to, když některý z jejich pacientů bude mít vývojovou vadu. První podobné měření se v českých zemích konalo před 125 lety.

Letošní zimu v Česku nepřežila pětina včelstev. To je nejvíc od začátku jejich monitorování

Číst článek

Lidové noviny

Stát pořádá hostinu pro včely. To je titulek úterních Lidových novin. Informují o tom, že ministerstvo zemědělství nabízí dotace těm farmářům, kteří na svých polích vytvoří pásy s rostlinami bohatými na pyl. Jen loni vznikly skoro dva tisíce hektarů takových pásů.

Deník

Pro dvouleté děti nejspíš nebude dost míst ve školkách ani od nového školního roku. Původně přitom měly mít školku garantovanou automaticky. Tématu se věnuje Deník. Ten píše, že ředitelé školek nemusí mít dost peněz na platy chův, které by děti hlídaly.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme