Výběr z médií: podvody s falešnými investicemi, trik ve financování volební kampaně a problémy ČEZ

V českém tisku se v úterý dočtete o podvodech s neuskutečněnými investicemi. Píše o tom Mf Dnes. Někteří politici obchází podle deníku Právo finanční limit na volební kampaň. Miliardový projekt firmy ČEZ ve Francii nabírá stále větší zpoždění, informuje deník E15. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří politici obchází finanční limit na volební kampaň, píše Právo (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Miliardový projekt firmy ČEZ ve Francii nabírá stále větší zpoždění. Firma plánuje v zemi stavět větrné elektrárny, aktuálně má ale problém s tím, že dodavatel turbín skončil v insolvenci. Upozorňuje na to deník E15. První elektrárny tak začnou fungovat nejdřív na konci příštího roku, tedy o tři roky později, než bylo původně v plánu.

Mf Dnes

Z klientů vylákají peníze a slibují, že je investují – ve skutečnosti si ale většinu z nich nechají. Podobných podvodů v posledních měsících přibývá. Všímá si toho úterní Mf Dnes. Kriminalisté v poslední době takových případů evidují desítky ročně.

Nalákal 4000 lidí do fondu, ale neinvestoval. Policie obvinila člověka z podvodu za více než miliardu

Číst článek

Deník

Vyúčtování za vytápění bytů budou nejspíš od příštího roku vypadat jinak. Píše o tom Deník. Zásadní změna bude v tom, že dokument budou lidé do schránek dostávat měsíčně, a ne jednou za rok. Bude na něm také více informací. Bytová družstva ale změnu kritizují, obávají se třeba nárůstu byrokracie.

Lidové noviny

Firmy mají dál velké problémy se sháněním zaměstnanců. Chybí například kuchaři, dělníci nebo řidiči. Lidové noviny ale upozorňují, že zaměstnavatelé těmto lidem stále nabízejí nízké mzdy. Třeba manuálně pracujícím dělníkům nabízí většinou mezi 20 a 25 tisíci.

Právo

Někteří politici obchází finanční limit na volební kampaň. Píše o tom úterní deník Právo. Podle něj jde o jednoduchý trik: vznikne spolek, který kandidáta podporuje, sám politik ale tvrdí, že s ním nemá nic společného. V takovém případě se výdaje spolku nepočítají do 90milionového limitu, který má každá strana na kampaň.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme