Výběr z médií: neúspěšná stížnost proti rozhledně, méně volebních modelů a prodej luxusních hotelů

V českém tisku se v úterý dočtete, že čeští ekologové neuspěli v Bruselu se stížností proti stavbě rozhledny na Králickém Sněžníku. Informuje o tom Deník. Luxusních hotelů v nabídce realit přibývá, píšou Lidové noviny. A volebních modelů je podle Deníku N kvůli covidu méně. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Králickém Sněžníku vzniká rozhledna | Foto: Radek Kalhous | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Deník N

Volebních modelů je kvůli covidu méně. Všímá si Deník N. Pandemie ovlivnila hlavně sběr dat. Aktuálně tak například není veřejně známo, jak voliče zaujaly nově vzniklé koalice. Zatímco v roce 2019 publikovaly agentury Kantar, STEM, Median a CVVM dohromady 37 volebních modelů, loni jich bylo o 12 méně.

Na Králickém Sněžníku vzniká rozhledna. Češi i Poláci proti ní podepisují petici

Číst článek

Lidové noviny

Luxusních hotelů v nabídce realit přibývá. Investoři ale zatím vyčkávají na slevy. Píšou o tom Lidové noviny. Na prodej je například designový čtyřhvězdičkový hotel v centru Prahy s orientační cenou 17 milionů eur.

Deník

Čeští ekologové neuspěli v Bruselu se stížností proti stavbě rozhledny na Králickém Sněžníku. Píše o tom Deník. Proti stavbě na polské straně hory podepsalo petici skoro 3000 lidí. Kritizují zásah do horské přírody i riziko většího turistického ruchu. Evropská komise se ale na stranu odpůrců nepřidala. Podle vyjádření unijních úřadů je odpovědnost na jednotlivých členských státech, do stavby tak zasahovat nebudou. Nová dominanta na hřebenu Králického Sněžníku se začala stavět loni.

Právo

Pandemie koronaviru přivedla k armádě nové piloty, píše o tom Právo. Kvůli nedostatku leteckého personálu musela armáda hledat i mezi civilisty, ne jen mezi absolventy vojenských škol. A díky covidové situaci a útlumu letecké dopravy se podařilo sehnat tři nové piloty vrtulníků.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme