Výběr z médií: rozdělení ministerských křesel, sázky na Velké pardubické i dluhy cestovních kanceláří

České deníky se v úterý věnují hlavně povolebnímu vyjednávání – například Lidové noviny uvádí, že koalice Pirátů a STAN by mohla obsadit šest ministerských křesel. Hospodářské noviny pak informují o tom, že cestovní kanceláře dluží klientům celkem až 40 milionů korun za nevyužité vouchery. A regionální Deník píše, že lidé prosázeli na Velké pardubické osm milionů korun. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České deníky píší, že nejpravděpodobnějším kandidátem na premiéra zůstává Petr Fiala (ODS) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

Úterní Lidové noviny se, stejně jako většina dalších deníků, věnuje možné podobě budoucí vlády. Za jisté označuje například obsazení místa premiéra – tím by se měl stát Petr Fiala (ODS). Jasno mají novináři také u šéfa ministerstva vnitra – jako jediného kandidáta vidí nejen Lidové noviny Víta Rakušana (STAN).

‚Cílem je účastnit se vlády.‘ Piráti chtějí dál jednat s koalicí Spolu, někteří by ale šli do opozice

Číst článek

Regionální Deník

Fanoušci dostihů prosázeli na letošní Velké pardubické více než osm milionů korun, píše regionální Deník. Většina lidí sázela na hlavní závod 131. ročníku dostihu. Před rokem se prosázelo míň, závod se totiž konal bez diváků na tribunách. V roce 2019 ale fanoušci prosázeli 14 milionů korun.

Regionální Deník popisuje letošní případ sázkaře, který si vsadil 60 tisíc korun na umístění Evžena do druhého místa a nakonec vyhrál 265 tisíc korun. Lidé vydělali i na nečekaném vítězství Talenta s žokejem Pavlem Složilem – kurz na jeho výhru byl vysoký, a tak jeden ze sázkařů získal z vsazených 5000 korun celkem 120 tisíc korun. Podle sázkových kanceláří je Velká pardubická nejoblíbenějším dostihem sázkařů v Česku.

Mf Dnes

Většinu elektrokol si Češi pořizují kvůli sportu nebo rekreaci. Všímá si toho deník Mf Dnes. Do práce jezdí na elektrokole jen zhruba desetina lidí – v městském provozu mezi auty se totiž necítí bezpečně. Počet nehod elektrocyklistů každoročně roste společně s rozmachem prodeje elektrokol.

Podle ankety Centra dopravního výzkumu mezi 600 respondenty Češi na elektrokolech nejčastěji vyjíždí na cyklostezky nebo lesní a polní cesty, kde nehrozí kolize s auty. Experti, které oslovil deník Mf Dnes, upozorňují, že za nehodu často může i takzvaně přečipované elektrokolo. To cyklistovi s výkonem pomáhá i po dosažení rychlosti 25 kilometrů za hodinu. Taková úprava je ale v Česku zakázaná a hrozí za ni desetitisícová pokuta.

Mám zlomenou pánev, vzkázal Bartoš. Trojnásobného vítěze Velké pardubické nejspíš čeká operace

Číst článek

Hospodářské noviny

Cestovní kanceláře dluží klientům celkem až 40 milionů korun za nevyužité vouchery na zájezdy, některé ale na vyplacení nemají peníze. Informují o tom Hospodářské noviny. Česká asociace pojišťoven odhaduje, že na peníze za nevyužité poukazy stále čeká minimálně sedm tisíc klientů. Ti budou muset poptávky nejspíš vymáhat u pojišťoven nebo soudů.

Lidé měli své peníze dostat podle speciálního zákona takzvaného lex voucher do 15. září. Hospodářské noviny ale popisují, že kvůli pandemii koronaviru kancelářím na vrácení peněz často chybí prostředky. 

Právo

Praha má z pronájmu městských pozemků na umístění billboardů 50 milionů korun ročně. Zjistil to deník Právo. Podle primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě) to je málo. Celkem je takových poutačů 1060. Město má na jaře dostat ekonomickou a právní analýzu situace a podle ní rozhodnout o budoucnosti billboardů.

Radnice zvažuje třeba to, že si bude billboardy na svých pozemcích stavět sama a nebude to nechávat soukromým firmám. Analýzu zpracuje Institut plánování a rozvoje, v pracovní skupině budou i zástupci billboardových společností a městských částí. Právo upřesnilo, že Praha chce také nastavit nové podmínky tak, aby umístění reklamy odpovídalo architektuře města.

Kateřina Bečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme