Výběr z médií: změny chemických procesů v těle vojáků, návrat Airbnb i regenerační zemědělství

V českém tisku se v úterý dočtete, že NATO se chce naučit měnit chemické procesy v těle vojáků. Má to pomoci například s lepším rozhodováním vojáků v boji, píše to deník E15. Turisti si podle Hospodářských novin začínají znovu rezervovat krátkodobé pronájmy v centru Prahy a ceny bytů v centru tak opět porostou. Služba Airbnb se tak vrací po koronavirové pauze v plné síle. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO se chce naučit měnit chemické procesy v těle vojáků. Má to pomoci například s lepším rozhodováním vojáků v boji, píše to deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hospodářské noviny

Turisti si začínají znovu rezervovat krátkodobé pronájmy v centru Prahy a ceny bytů v centru tak opět porostou. Píšou to úterní Hospodářské noviny. Podle nich se služba Airbnb vrací po koronavirové pauze v plné síle. Jen v dubnu si lidi skrz ni zarezervovali dva a půl tisíce bytů, domů nebo pokojů. V květnu tempo rezervací ještě narůstá. I když ještě stále není na číslech z doby před covidovou pandemií.

Studie: Bytů k dlouhodobému nájmu je v Praze nejvíc za pět let, cena meziročně klesla téměř o desetinu

Číst článek

Mf Dnes

Ve Žďáru nad Sázavou chtějí začít prosazovat takzvané regenerační zemědělství. Informuje o tom regionální vydání Mf Dnes. Vyčerpané půdě to má vrátit přirozené vlastnosti a umožnit jí lepší zadržování vody. Radnice plánuje pronajímat půdu jen zemědělcům, kteří budou nové zásady ctít.

E15

NATO se chce naučit měnit chemické procesy v těle vojáků. Má to pomoci například s lepším rozhodováním vojáků v boji. Úterní deník E15 nabízí rozhovor o tomto novém trendu, který se označuje jako biotechnologie, s námětkem ministra obrany pro průmyslovou spolupráci Tomášem Kopečným. Ten zmiňuje, že do projektu NATO se chce zapojit i Česko. 

Armáda doplňuje munici a chystá nákup zařízení pro přenos tajných dat. Hodlá utratit až půl miliardy

Číst článek

Regionální Deník

Vlhké počasí nahrává houbařům, momentálně rostou třeba čirůvky nebo smrži. Píše to regionální Deník. Nejvíce hub jde najít na okrajích lesů nebo u potoků a rybníků. Čas na hřiby, křemenáče nebo kozáky by měl přijít – pokud nepřijde sucho – v polovině června.

Právo

V Milíčovském lese teď můžete natrefit na keramické skřítky pro radost. Pět osmdesáticentimetrových sošek tam umístila dobrovolnice, aby ostatním lidem v době pandemie zpříjemnila procházky lesem. Dočtete se o tom v úterním Právu. Dozvíte se také, že tyto sošky, jejichž výroba zabere i čtrnáct dnů, někteří lidé kradou.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme