Výběr z médií: účet za volby do sněmovny, návrat nemocnic k normálnímu provozu i zdražený med

V pondělním vydání deníku E15 se dočtete, na kolik vyjdou letošní volby do Poslanecké sněmovny. Za med od českých včelařů si letos lidé připlatí, a to v průměru až o 20 korun za kilo, píše regionální Deník. Mf Dnes upozorňuje na výměnu řidičských průkazů. Více čtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do třetiny Senátu skončili, začíná sčítání hlasů

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny budou stát přes 1,3 miliardy korun (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny budou stát přes 1,3 miliardy korun. Upozorňuje na to deník E15. Zhruba polovina peněz má jít na organizaci, zbytek pak na úhradu volebních nákladů politickým stranám. Pravděpodobně půjde o nejdražší volby od roku 2006.

Letošní volby prodraží hlavně opatření proti šíření koronaviru. Zúčastnit se totiž můžou i lidé, kteří mají nařízenou karanténu nebo izolaci – například z auta nebo do přenosné urny. Stavba volebních stanovišť bude stát 12,5 milionu korun a zajistí ji armáda.

Ministerstvo vnitra pak plošně zvýší odměny členům volebních komisí. Podle resortu totiž budou vykonávat práci ve ztížených hygienických podmínkách s vyšším rizikem nákazy. Dostanou tak 500 korun navíc, a rozpočet se zvýší o 59 milionů korun.

Vyměnit procházející řidičák půjde od června online. Stačí elektronická identita a datová schránka

Číst článek

Mf Dnes

Mf Dnes upozorňuje na výměnu řidičských průkazů. Týká se těch, kteří měli platný doklad do loňského září. Končí totiž nařízení Evropské unie, díky kterému mohli lidé během nouzového stavu řídit s propadlým řidičským průkazem. Výměnu musí řidiči stihnout do konce června.

Deník

Za med od českých včelařů si letos lidé připlatí, a to v průměru až o 20 korun za kilo. Tématu se věnuje regionální Deník. Za vyšší cenu může hlavně chladné a deštivé jaro, které zničilo část včelstev.

Lidové noviny

Přestože se české nemocnice postupně vrací k normálnímu provozu, lidé musí na některé typy operací a vyšetření čekat i několik měsíců. Všímají si toho Lidové noviny. Nejdéle lidé čekají na ortopedii nebo na vyšetření srdce.

Hospodářské noviny

České firmy si v Rusku chtějí založit vlastní centrum. Tématu se věnují Hospodářské noviny. Centrum by mělo pomáhat podnikatelům s kontakty na partnery, vyřizováním víz nebo s informacemi o investičních příležitostech. Nahradí tak okleštěnou ambasádu v Moskvě. Ministerstvo zahraničí chce jeho provoz podpořit finančně. Podobné zastoupení má v Rusku německý průmysl.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme