Výběr z médií: žaloby kvůli voucherům, mistrovské glejty pro řemeslníky i nízká digitální gramotnost

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že cestovní kanceláře čelí žalobám, kvůli poukazům, díky kterým nemusely lidem vracet peníze za zrušené pobyty kvůli pandemii. Podle Lidových novin některé firmy hledají cesty, jak pravidla obejít. Čeští řemeslníci budou moct podle Hospodářských novin nově získat mistrovský glejt. Ministerstvo průmyslu tak chce pokračovat v tradici mistrů řemesel. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dlažba, dlaždičky, řemeslník, zaměstnání, práce (ilustrační foto)

Čeští řemeslníci budou moct podle Hospodářských novin nově získat mistrovský glejt. Ministerstvo průmyslu tak chce pokračovat v tradici mistrů řemesel (ilustrační foto) | Foto: jarmoluk | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Regionální Deník

Lidi, kteří topí ve starých neekologických kotlích, už mají pouze rok na jejich výměnu, jinak jim bude hrozit až padesáti tisícová pokuta. Téma připomíná čtvrteční regionální Deník. Firmy, které se výměnám věnují, ale kvůli vysoké poptávce vůbec nestíhají.

Úřady mohou nadále kontrolovat, čím lidé topí, rozhodl Ústavní soud

Číst článek

Hospodářské noviny

Čeští řemeslníci budou moct nově získat mistrovský glejt. Píšou to čtvrteční Hospodářské noviny. Ministerstvo průmyslu a obchodu tak chce pokračovat v tradici mistrů řemesel. Sami řemeslníci to ale považují za zbytečné, zakázek mají dost i bez něj.

E15

Cestující na železnici si pomalu můžou zvykat na to, že vlaky budou vybavené wi-fi připojením. Deník E15 připomíná pokračující modernizaci vlaků Českých drah. K internetu se tak lidi čím dál častěji připojí i na regionálních tratích nebo příměstských linkách.

Ekonom

Češi mají nízkou digitální gramotnost - dočtete se v novém čísle týdeníku Ekonom. Ten ukazuje výsledky mezinárodního certifikátu ECDL, podle kterého byla v Česku před začátkem pandemie víc než třetina lidí bez základních digitálních dovedností.

Cestovní poukazy vydané mimo ochranné období? Většinou se prodloužily nebo je lze reklamovat

Číst článek

Právo

V koši jedné rodiny končí ročně jídlo za 40 tisíc korun, píše čtvrteční Právo. Deník ukazuje výsledky výzkumu vědců brněnské Mendelovy univerzity. Ti se tématu plýtvání potravinami věnují dlouhodobě. Podle jejich zjištění vyhodí každý obyvatel Brna ročně do odpadu průměrně 33 kilogramů jídla. Nejčastěji jde o staré pečivo nebo shnilou zeleninu.

Lidové noviny

Cestovní kanceláře čelí žalobám, kvůli poukazům, díky kterým nemusely lidem vracet peníze za zrušené pobyty kvůli pandemii. Všímají si toho Lidové noviny. Takzvaný lex voucher měl kancelářím pomoct přežít začátek celosvětové krize spojené s covidem 19. Některé firmy teď ale hledají cestu, jak pravidla obejít.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme