Výběr z médií: zloději mezi dětmi, zdražování pšenice a mouky a poloviční počet svateb oproti loňsku

Děti do patnácti let stále více kradou a mladých delikventů přibývá i ve výchovných ústavech, všímá si toho sobotní Mf Dnes. Mlynáři hrozí zdražením mouky, protože roste cena pšenice. Zdražení pečiva a chleba ale zatím podle Deníku nehrozí. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těsto, příprava, chleba, mouka (ilustrační foto)

Mouka zdražuje, pekárny si ale chtějí udržet zákazníky nízkou cenou, jak to půjde. | Foto: Fotobanka Pixabay

Mf Dnes

Děti do patnácti let stále častěji kradou i loupí. Všímá si toho sobotní Mf Dnes. Za minulý rok děti spáchaly 3 400 trestných činů. Mladých delikventů přibývá i ve výchovných ústavech. Nejčastějším trestným činem nezletilých je krádež. Dopouštějí se taky výtržnictví, poškozování cizí věci, ublížení na zdraví nebo loupeží.

Výběr z médií: žádané roušky, chybějící pravidla pro hoteliéry na horách a levnější topení

Číst článek

Lidové noviny

Víc než sto cestovních kanceláří a agentur přerušilo kvůli koronaviru svoji činnost. Čtyři jsou v insolvenci nebo moratoriu. Většina cestovek navíc propustila desítky zaměstnanců a některé zaznamenaly propad tržeb až o 90 procent. Tématu se věnují Lidové noviny. O práci v turistickém ruchu už podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže přišly desetitisíce lidí.

Deník

Roste cena pšenice a mlynáři vyhrožují zdražením mouky, píše Deník. Pekárny si ale chtějí udržet zákazníky nízkou cenou, jak to půjde. Zatím pečou z mouky, kterou nakoupili už dřív. A zdražování se brání i maloobchodní řetězce. Žádné rychlé zdražování chleba nebo rohlíků tak podle Deníku nehrozí. Například v pekárně Eska v pražském Karlíně odhadují, že jim zásoby vydrží do konce října.

Právo

Svatební byznys je na dně. To je titulek sobotního Práva. Za první polovinu letošního roku bylo kvůli koronaviru skoro o polovinu méně svateb než loni. Svatební firmy a podnikatelé tak přišli o víc než miliardu korun. Březen byl dokonce podle Českého statistického úřadu měsíc, na který připadlo vůbec nejméně sňatků v celé víc než stoleté historii republiky.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme