Výběr z médií: zdražování jídla a pití v restauracích, kritika vysokorychlostní trati i bydlení u moře

V českém tisku se ve středu dočtete, že hospody a restaurace plánují zdražit jídlo i pití v průměru o deset procent. Za pivo by si po znovuotevření mohly říct o tři až pět korun víc, za jídlo potom až o dvacet korun víc, píší Lidové noviny. Zemědělci podle deníku E15 kritizují plánovanou vysokorychlostní trať mezi Prahou a Brnem. Nové tratě se mají dotknout desítek pěstitelů. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hospody a restaurace plánují zdražit jídlo i pití v průměru o deset procent. S tématem přicházejí středeční Lidové noviny (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

V Česku přibývá obcí, které zvyšují daně z nemovitosti, píše o tom deník Mf Dnes. Daně zvýšily stovky obcí, některé až pětinásobně oproti loňsku. Hlavním důvodem je příliv lidí z měst na venkov, ale i snaha obcí získat víc peněz na investice.

VIDEO: Policie odhalila v Pardubicích ilegálně otevřenou hospodu. Měla zalepená okna

Číst článek

Lidové noviny

Hospody a restaurace plánují zdražit jídlo i pití v průměru o deset procent. S tématem přicházejí středeční Lidové noviny. Za pivo by si restauratéři po znovuotevření zahrádek a interiérů mohli říct o tři až pět korun víc, za jídlo potom až o dvacet korun víc než před lockdownem. Do konce roku pak zřejmě zdraží ještě víc.

Právo

Desítkám českých vlakových tratí hrozí zánik, píše středeční Právo. Návrh na novelizaci drážního zákona má teď sněmovna. Podle něj by provozovatelé tratí mohli žádat o konzervaci kolejí, kdy po nich neprojede víc než 300 osobních a 11 nákladních vlaků za rok. Návrh kritizuje většina krajů.

Z Prahy do Drážďan za hodinu. Ministerská komise schválila studii proveditelnosti rychlodráhy

Číst článek

Regionální Deník

Čechy láká bydlení u moře víc než před pandemií koronaviru. Tématu se věnuje regionální Deník. Realitní makléři potvrzují, že Češi mají zájem o nemovitosti hlavně v Chorvatsku a ve Španělsku, a to kvůli počasí i přijatelným cenám.

E15

Zemědělci kritizují plánovanou vysokorychlostní trať mezi Prahou a Brnem. Informuje o tom středeční deník E15. Nové tratě se mají dotknout desítek pěstitelů. Plány na výstavbu tratě jsou ale už hotové. Studie vlivu na životní prostředí bude dispozici až během příštího roku.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme