Výběr z médií: Až tři roky vězení za popírání války, zdražování v restauracích a nová ochranka prezidenta

V české tisku se v pátek dočtete, že učitelce, která při výuce popírala ruskou invazi na Ukrajinu, hrozí až tři roky vězení. Píše o tom deník Právo. Ceny jídel v restauracích vzrostly meziročně o víc než čtvrtinu. Tématu se věnují Lidové noviny. Ať už dopadnou v prezidentské volby jakkoliv, tým ochránců budoucí hlavy státu už má program jasně naplánovaný, popisuje Mf Dnes. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ochranka pana prezidenta Miloše Zemana

Ochranka dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Jaderná energie v Česku za účasti britské společnosti Rolls Royce. Spojení o kterém se dočtete v pátečním deníku E15. Generální ředitel britské společnosti Tom Samson jednal tento týden v Praze s vedením skupiny ČEZ. Rolls Royce by do Česka mohl dodat modulární reaktory.

Kdo bude ‚novým Ovčáčkem‘? Bývalá novinářka Řeháková, nebo mediální expert ANO Vořechovský

Číst článek

Mf Dnes

Hned po zvolení zaklepe na dveře ochranka. Název článku z pátečního vydání deníku Mf Dnes. Ten připomíná, že ihned po zvolení nového prezidenta vyrazí týmy ochránců za Petrem Pavlem nebo Andrejem Babišem a převezmou bezpečnost. Ať už dopadnou v sobotu volby jakkoliv, nový tým ochránců budoucí hlavy státu už má teď program jasně naplánovaný.

Lidové noviny

Zdražení v hospodách si vykoledovali i hosté. Nešetřili. Dočtete se v pátečních Lidových novinách. Třeba smažený sýr už meziročně zdražil skoro o třetinu. Často v restauracích stojí přes 200 korun. S nárůstem cen meziročně o víc než čtvrtinu patřilo odvětví gastronomie k těm, které zdražily vůbec nejvíc.

Právo

Učitelce z pražské základní školy, která při výuce popírala ruskou invazi na Ukrajinu, hrozí až tři roky vězení. Deník Právo přináší informaci, že policisté ženu obvinili. Žena studentům loni v dubnu říkala třeba to, že záběry z Ukrajiny jsou podvrh a ve skutečnosti zabíjejí ukrajinští nacisti ruské obyvatelstvo.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme