Výběr z médií: Zeman na čínské konferenci, sexuální predátor z dokumentu V síti i pomalé očkování

V českých médiích se v úterý dočtete, že prezident Miloš Zeman se připojí k čínské online konferenci středoevropských a východoevropských zemí. Během konference má usilovat hlavně o to, aby se pro české firmy ještě víc otevřel čínský trh, píší Lidové noviny. Policie se podle regionálního Deníku zajímá o dalšího sexuálního predátora z dokumentu V síti. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman se připojí k čínské online konferenci středoevropských a východoevropských zemí. Během konference má usilovat hlavně o to, aby se pro české firmy ještě víc otevřel čínský trh, píší Lidové noviny | Foto: Michal Růžička | Zdroj: MAFRA / Profimedia

E15

Zájem o soukromé lety během pandemie koronaviru roste, píše úterní deník E15. Soukromým leteckým společnostem se daří líp díky nárůstu cestujících, kteří dřív využívali běžné linkové spoje. Ty ale aerolinky ve velkém zrušily. Dopravcům pomohlo taky to, že výrazně ubylo leteckých spojů mezi Prahou a významnými evropskými centry.

Anorektici jsou perfekcionisté, bulimici se někdy neovládnou. Spojuje je láska k vaření

Číst článek

Deník N

Mezi lidmi se objevují nové poruchy příjmů potravy, i tomu se věnuje Deník N. Mimo anorexii a bulimii jde třeba o ortorexii, tedy chorobnou posedlost zdravou výživou. Poruchy příjmů potravy se taky objevují čím dál častěji u dětí i mužů.

Mf Dnes

Česko v porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie očkuje proti covidu pod průměrem. Všímá si toho Mf Dnes. V neděli bylo Česko na 15 místě z 27 unijních států. Nejrychleji vakcinuje Malta a Dánsko. Tam jsou proočkovaná zhruba čtyři procenta populace. První dávku vakcíny dostalo zatím zhruba 200 tisíc Čechů – jedenáct tisíc z nich už získalo i druhou dávku.

‚Nejhorší sexuální predátor’ ze snímku V síti odešel s tříletou podmínkou. Hrozilo mu až 12 let vězení

Číst článek

Regionální Deník

Policie se zajímá o dalšího sexuálního predátora z dokumentu V síti. Píše to regionální Deník s tím, že jde o muže z Jihlavska. Žádné bližší informace policie o muži zatím nezveřejnila. V případě obvinění hrozí muži trest za sexuální nátlak, navazování nedovoleného kontaktu s dítětem nebo šíření pornografie.

Lidové noviny

Prezident Miloš Zeman se připojí k čínské online konferenci středoevropských a východoevropských zemí. Lidovým novinám to potvrdil ředitel zahraničního odboru Rudolf Jindrák. Summit se měl původně konat loni na jaře v Číně. Ta ho ale kvůli pandemii koronaviru zrušila. Zeman má během konference usilovat hlavně o to, aby se pro české firmy ještě víc otevřel čínský trh.

Zeman se v Pekingu sešel s Putinem. Oba se zúčastní konference o nové Hedvábné stezce

Číst článek

Hospodářské noviny

Mezi Čechy přibývá psychických problémů, píšou na titulní straně Hospodářské noviny. Zatímco před začátkem pandemie trpěl psychickými obtížemi každý pátý Čech, teď je to podle Národního ústavu duševního zdraví už každý třetí. Hlavní důvod? Sociální izolace lidí a vládní restrikce.

Právo

Lék Remdesivir v Česku dostalo už 5800 pacientů, informuje deník Právo. Na rozdíl od prvních měsíců užívání toho přípravku se už žádné nemocnice nemusejí obávat, že by na něj čekaly dlouho. Ministerstvo zdravotnictví za něj už zaplatilo přes 200 milionů korun. Podle českých lékařů je remdesivir účinný, pokud je správně aplikovaný. Nejvíc pacientů se loni léčilo remdesivirem v českobudějovické nemocnici. Lék tam dostalo víc než 180 pacientů.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme