Výběr z médií: vina za znásilnění, samořiditelný minibus v Praze a možné odpojení elektřiny

V českém tisku se ve středu dočtete, že skoro čtyřicet procent Čechů viní oběť, že si za znásilnění může sama. Píše o tom deník Právo. Prahou by v příštím roce mohl podle Hospodářských novin zkušebně projet samořiditelný minibus. A k odpojení elektřiny stačí dvakrát nezaplatit, varují Lidové noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sexuální obtěžování (ilustrační foto)

Skoro čtyřicet procent Čechů viní oběť, že si za znásilnění může sama, vyplývá z průzkumu Amnesty International (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Pandemie covidu-19 i válka na Ukrajině ovlivnily mimo jiné i stavbu kanceláří v Česku. Všímá si toho deník E15. Developeři, vlastníci nemovitostí, ale také nájemci proto musí připravované kancelářské projekty na poslední chvíli ladit do nové, ideálně i levnější podoby. Příkladem je třeba to, že vytápění plynem ustupuje ve prospěch tepelných čerpadel, elektřiny a fotovoltaiky. V některých případech nicméně musí projekty kvůli vývoji cen odložit.

Část domácností nesleduje spotřebu a čeká až na vyúčtování. Nevědí, že musí šetřit, ukazuje průzkum

Číst článek

Lidové noviny

K odpojení elektřiny stačí dvakrát nezaplatit, tak zní titulek Lidových novin. Dočtete se v nich, že na občanské poradny se kvůli potížím s placením záloh za energie obrací čím dál víc lidí. Například Asociace občanských poraden letos eviduje v průměru dvacetiprocentní nárůst počtu dotazů v oblasti dluhové problematiky, především pak právě u plateb za energie.

Hospodářské noviny

Prahou by v příštím roce mohl zkušebně projet samořiditelný minibus Cristal. Počítá s tím česko-izraelský projekt, a to v rámci spolupráce mezi Českým vysokým učením technickým v Praze a nadnárodní firmou Mobileye. Tématu se věnují Hospodářské noviny. Cestující by sice autobusy bez řidičů mohli využít až za pár let, podle výrobců je to ale zásadní milník pro elektromobilitu i ekologičtější dopravu.

Právo

Skoro čtyřicet procent Čechů viní oběť, že si za znásilnění může sama, upozorňuje na to deník Právo. Opírá se o výzkum neziskové organizace Amnesty International. Aby byl sex bez souhlasu postihnutelný, si nicméně myslí 70 procent veřejnosti. Nejen na základě tohoto průzkumu chtějí členové sněmovního podvýboru pro problematiku domácího a sexuálního násilí změnit zákon.

Zuzana Machálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme