Výběr z médií: databáze k dohledání znečišťovatelů, počet mrtvých na silnicích i stavba bytů

Ve středečním českém tisku se dočtete, že experti budují databázi, která umožní dohledat pachatele znečištěných toků. Na základě kombinace chemických látek ve vodě bude možné lépe najít viníky ekologických škod, píší Lidové noviny. Na silnicích podle Mf Dnes zemřelo za poslední rok v přepočtu na 100 tisíc obyvatel nejvíc lidí v Brně. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Experti budují databázi, která umožní dohledat pachatele znečištěných toků. Na základě kombinace chemických látek ve vodě bude možné lépe najít viníky ekologických škod (na snímku ryby uhynulé v Bečvě) | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

E15

Po dvanácti letech komplikovaného povolovacího řízení začíná společnost Central Group stavět 500 bytů na pražském Trojmezí, píše deník E15. Už teď má firma předběžné rezervace na čtvrtinu bytů. Dokončení celého projektu plánuje firma na léto 2023. Pražské trojmezí je nezastavěné území městských částí Praha 10, Praha 11 a Praha 15.

Byty v Česku stále zdražují, růst cen nezpomalila ani koronavirová epidemie

Číst článek

Mf Dnes

Na silnicích zemřelo za poslední rok v přepočtu na 100 tisíc obyvatel nejvíc lidí v Brně, zjistila Mf Dnes. Deník srovnal čtyři největší česká města. Praha se překvapivě v počtu mrtvých i těžce zraněných při dopravních nehodách řadí na třetí místo.

Lidové noviny

Experti budují databázi, která umožní dohledat pachatele znečištěných toků. Věnují se tomu Lidové noviny. Na základě kombinace chemických látek ve vodě bude možné lépe najít viníky ekologických škod. Analýza vody pomůže taky k možnému zlepšení její kvality.

Šance najít viníka kyanidové otravy v Bečvě? Policie tápe, odborník ukazuje znovu na Dezu

Číst článek

Hospodářské noviny

Investoři vyhlížejí hotely. Chtějí tak využít současné krize, kdy jsou téměř prázdné. Téma středečních Hospodářských novin. Většina majitelů zatím o prodeji neuvažuje i přes to, že kapacita hotelů byla v září zaplněná jen z jedné pětiny.

Právo

Zhruba dvě třetiny Čechů používají v práci internet. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK, kterého si všímá deník Právo. Zhruba polovina by bez internetu vůbec nebyla schopná pracovat. Přístup na internet v práci je podstatný hlavně pro vysokoškolsky vzdělané lidi z větších měst.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme