Výběr z médií: zpřísnění podmínek pro Airbnb, vysychání Česka od starověku nebo sport při pandemii

V českém tisku se v pondělí dočtete například o tom, že poslanci budou projednávat zpřísnění podmínek pro ubytování Airbnb. Vláda se k oběma návrhům na omezení krátkodobých pronájmů vyjádřila neutrálně, píše E15. Lidové noviny poté medializují zjištění vědců, že trend vysychání v Česku začal již v období starověku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace služby Airbnb (ilustrační foto) | Foto: TeroVesalainen | Zdroj: Fotobanka Pixabay

E15

Poslanci budou projednávat zpřísnění podmínek pro krátkodobé pronájmy typu Airbnb. To je téma pondělní E15. Ve sněmovně zákonodárci mají dva návrhy na řešení situace – jeden od sociální demokracie, druhý od pražského zastupitelstva. V Praze aktuálně Airbnb nabízí zhruba 5 a půl tisíce hostitelů. Před pandemií v únoru loňského roku to ale ještě bylo přes 13 tisíc lidí.

Výběr z médií: problémy s parkováním karavanů, sčítání lidí bez domova a provoz pražského letiště

Číst článek

Hospodářské noviny

Škody za 26 milionů korun způsobila podle rozsudku Krajského soudu v Olomouci věřitelům bývalá exekutorka Jitka Studená. Zjistily to Hospodářské noviny. Na starosti měla za svou kariéru třeba exekuce pozemků pod pražskou Sazka arénou nebo zlínskou firmu Svit, které patřila část továrních budov po průmyslníkovi Tomáši Baťovi. Krajský soud bývalou exekutorku poslal nepravomocně za 8 a půl roku do vězení.

Lidové noviny

Zjištění vědců o zrychlujícím trendu vysychání je tématem Lidových novin. Jde o zjištění badatelů z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd. Sucho na našem území až do roku 91 před naším letopočtem, tedy od doby mládí Julia Caesara, zkoumali na letokruzích stromů. Studie trvala několik let. Podle studie trend vysychání začal už ve starověku.

Mf Dnes

Češi v pandemii míň sportují, přibírají a mají víc stresu, všímá si pondělní Mf Dnes. Ukázal to průzkum společnosti Ipsos, ve kterém pětina ldí přiznala, že cvičí míň nebo přestali úplně. 31 % pak přibralo na váze. 17 % lidí ale naopak cvičí víc než před pandemií.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme