Petr Dvořák se dostal do finále voleb na post ředitele České televize. Z 13 uchazečů zbylo pět kandidátů

Do užšího výběru kandidátů na místo generálního ředitele České televize postoupil její stávající šéf Petr Dvořák, ředitel brněnského studia ČT Jan Souček a bývalý šéf televize Prima Martin Konrád. Ve druhém kole pak radní ČT mezi pětici uchazečů zvolili ještě kreativního producenta v ČT Jana Šterna a krizového manažera Pavla Hřídela. Vyplývá to ze středečního jednání rady.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Dvořák

Petr Dvořák je ředitelem České televize již od roku 2011 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Volba generálního ředitele se uskuteční 7. června po osobních prezentacích kandidátských projektů před radními. V tajném hlasování musí budoucí generální ředitel získat od radních alespoň deset hlasů z 15.

Dvořák, Potužník i Konrád. Novým generálním ředitelem České televize se chce stát osm mužů

Číst článek

Do užšího výběru na středečním jednání rady nepostoupil bývalý zahraniční zpravodaj ČT Jiří František Potužník, architekt Ondřej Vrbík a živnostník Ondřej Cón. Do letošního výběrového řízení přišlo původně 13 přihlášek, ale pět z nich nesplnilo náležitosti a rada je hned vyřadila.

Podle podmínek výběru má uchazeč mimo jiné mít vysokoškolské vzdělání, manažerské a osobnostní předpoklady, znát aktivně jeden světový jazyk a mít negativní lustrační osvědčení. Součástí přihlášky musela být i koncepce rozvoje a fungování České televize po dobu funkčního období uchazeče v rozsahu pěti až deseti stran.

Stávajícímu generálnímu řediteli České televize Dvořákovi skončí druhý šestiletý mandát na konci letošního září.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme