'Pirát 22 22' může zpátky za volant. Soud Trpišovskému prominul zbytek sedmiletého trestu

Podnikatel Aleš Trpišovský může opět usednout za volant. Krajský soud v Praze mu prominul část zákazu řízení. Muž v roce 2010 vybržďoval auta na dálnici D1. S jedním řidičem se srazil. Soud Trpišovskému v minulosti dal za pokus o ublížení na zdraví podmínku a zákaz řízení na 7 let. Řidičské oprávnění se mu vrátí po čtyřech a půl letech.

Praha (Aktualizováno: 13:00 15. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Trpišovský u soudu v roce 2012. | Zdroj: ČTK

Aleš Trpišovský dostal přezdívku „pirát 22 22", na státní poznávací značce měl totiž samé dvojky. Kvůli pokusu o ublížení na zdraví ho soud potrestal dvouletou podmínkou a zákazem činnosti.

Silniční pirát Trpišovský žádal o prominutí trestu marně. Řidičský průkaz zpátky nedostane

Číst článek

Vedle podmínky mu dřív soud udělil také sedmiletý zákaz řízení. Přes dva roky mu v úterý soudce Ivo Zelenka prominul.

Součástí prominutí trestu je i čtyřletá zkušební doba. Kvůli té si nechal lhůtu pro podání stížnosti žalobce Tomáš Milec. Nejspíš bude požadovat o rok vyšší lhůtu.

„Skutečnost, že se dopustil mimořádně závažného trestného jednání, pro které byl také odsouzen, se odrazila v tom trestu, který mu již byl už původně uložen. Takže podle mého soudu podmínky splnil, nicméně závažnost takového jednání, toho trestného činu, kterého se dopustil, je třeba, aby se odrazila v té zkušební lhůtě,“ řekl Milec Radiožurnálu.

Klausova amnestie

Proti Trpišovskému u soudu dříve svědčil například řidič Petr. „Hned po zařazení před mé vozidlo začal intenzivně brzdit, a to až do zastavení," řekl tehdy Radiožurnálu.

Podmíněný trest ale Trpišovskému smazala amnestie. Bývalý prezident Václav Klaus totiž na začátku roku 2013 prominul podmíněné tresty do dvou let. „Jsem se rozhodl, vyhlásit dílčí amnestii, která vstoupí v platnost 2. ledna," oznámil tehdy Klaus.

Trpišovský vinu nikdy nepřiznal. Tvrdil, že před sedmi lety v prosinci jen spěchal po dálnici D1 za svou nemocnou matkou.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme