V domě na Příbramsku vybuchla propanbutanová lahev. Zranění jsou tři lidé včetně dítěte

V rodinném domě v obci Březnice na Příbramsku vybuchla v úterý propanbutanová lahev. Zranili se tři lidé, mezi nimi byla i jedna nezletilá osoba. Hasiči, kteří už jsou na místě, nyní nádobu ochlazují, aby nedošlo k další explozi.

Březnice (Aktualizováno: 12:21 26. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V domě na Příbramsku vybuchla propanbutanová lahev. Na místě jsou tři zranění, včetně dítěte | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hasiči a záchranáři přijeli na místo výbuchu krátce před jedenáctou hodinou dopolední. „Šlo o výbuch propanbutanové plynové lahve,“ uvedla pro iROZHLAS.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

„Plynovou lahev nyní ochlazujeme a požár, který vznikl v důsledku výbuchu, hasiči likvidují,“ dodala s tím, že k explozi došlo v rodinném jednopatrovém domě.  

„Na místě jsou hasiči z profesionální stanice Příbram a dobrovolné jednotky Březnice, Chrást a Rožmitál pod Třemšínem,“ upřesnila ještě Fliegerová.

Při výbuchu se zranili tři lidé. „Podle prvotních informací jsou na místě dvě zraněné dospělé osoby a jedna nezletilá osoba,“ sdělila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

„Záchranáři nakonec ošetřili jednu nezletilou osobu, která utrpěla popáleniny prvního a druhého stupně na zhruba 13 procentech povrchu těla. Nejvíce byly zasaženy končetiny pacienta. Po nezbytné péči byl letecky přepraven do vinohradské nemocnice,“ upřesnila.

Rozsah jejich zranění zatím není znám. „Na místo byly vyslány dvě pozemní posádky a vrtulník letecké záchranné služby,“ doplnila Effenbergerová.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme