Policie ukončila vyšetřování na místě výbuchu v Kralupech. Nevznikly velké škody, uvedl Unipetrol

Policie v pátek ukončila vyšetřování na místě výbuchu v areálu chemičky ve středočeských Kralupech nad Vltavou. Zemřelo při něm šest lidí, dva zranění leží v nemocnici. Místo tragédie prozkoumal také expertní tým společnosti Unipetrol, podle kterého se ukázalo, že na technologii nevznikly velké škody. Firma to v sobotu sdělila v tiskové zprávě. Policisté a hasiči se v sobotu k případným posunům ve vyšetřování nevyjádřili.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah hasičů po výbuchu v chemickém závodu v Kralupech nad Vltavou | Zdroj: SŽDC

Společnost Unipetrol v sobotu uvedla, že čtvrteční výbuch bez následného požáru nastal v jedné z jeho skladovacích nádrží. Dělnické práce podle firmy neměly nic společného s aktuální odstávkou podniku.

Chemička v Kralupech nad Vltavou byla před výbuchem v útlumu, připravovala se na údržbu

Číst článek

„Poškozený je skladovací tank, který v době exploze byl prázdný. Odhadujeme, že celý terminál uvedeme zpět do provozu v následujících dnech," uvedl předseda představenstva Unipetrolu Krzysztof Zdziarski.

Vybuchlá nádrž byla již několik let mimo provoz. Sloužila ke skladování pohonných hmot vyrobených v rafinerii. Externí dodavatelé v současnosti pracovali na jejím případném uvedení do provozu.

Firma chce po výbuchu od interní vyšetřovací komise zjistit, jak se nešťastná událost stala a přijmout následná opatření. „To samé budeme vyžadovat od partnerských společností," uvedl Zdiarski.

Rumunské ministerstvo den po výbuchu uvedlo, že pět obětí výbuchu byli rumunští občané. Středočeští policisté a hasiči se v sobotu k vyšetřování případu nevyjádřili. Možné další informace očekávají nejdříve v příštím týdnu, sdělily policejní mluvčí Michaela Nováková a mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Výbuch v Kralupech nad Vltavou je jednou z největších tragédií v průmyslových provozech v Česku za posledních 50 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme