Výbuch čpavku v Sokolovské uhelné zranil dva dělníky

Mimořádnou událost dnes museli řešit pracovníci Sokolovské uhelné společnosti. Ve zpracovatelském závodu firmy v obci Vřesová došlo k výbuchu, který poranil dva muže. Oba museli být kvůli popáleninám vrtulníkem převezeni na specializované pracoviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Silný výbuch poškodil sekci na čištění plynu, která procházela údržbou. "Při výbuchu došlo k odletu asi dvoutunového poklopu, který přistál na střeše, pod kterou je vedeno čpavkové potrubí," popisuje situaci mluvčí hasičů František Petr.

Při havárii unikl jeden kubík plynného čpavku, který se díky zkrápění vodou nedostal do ovzduší mimo areál závodu. Stejné množství kapalného čpavku hasiči zachytili v prostorách budovy.

Zásah pěti záchranářských sborů z Karlovarska, Sokolovska a Chebska skončil kolem 14 hodiny. "Situace na místě je zvládnuta a zbývá prošetřit příčinu výbuchu a jeho celkovou bilanci," potvrdil Českému rozhlasu František Petr.

Zdeněk Trnka, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme