Výbuch granátu v Krnově. Jeden mrtvý, šest zraněných

Výbuch zřejmě granátu v obchodním domě v Krnově zabil lupiče, šest lidí je zraněno. K explozi došlo při ozbrojeném přepadení směnárny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do obchodního domu Prior v Krnově | Foto: ČTK

Mezi zraněnými jsou čtyři zasahující policisté, pracovník ochranky a jeden nakupující. Na místo dorazili pyrotechnici, kteří zjišťovali, zda se tam nebyla další trhavina. Svědci ocenili zásah policistů, kteří pachatele zalehli a zabránili tak daleko většímu neštěstí. Podle záchranářů je stav jednoho ze zraněných policistů velmi vážný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Andrea Čánová ve Zprávách o šesté

Po pyrotechnicích další specialisté

Policejní ředitel Moravskoslezského kraje, Tomáš Tuhý v Ozvěnách dne potvrdil, že typ výbušniny je zatím neznámý, pravděpodobný pachatel při explozi zemřel a nejvážněji zraněný policista byl letecky převezen do nemocnice v Ostravě.

„Pyrotechnici započali úkony spojené s ohledáváním, aby tam mohli vstoupit naši specialisté,“ uvedl Tuhý. Připomněl, že policie vyslýchá svědky a prozkoumá případný záznam kamerového systému. „Nemám informace o tom, že by v regionu byl podobný incident zaznamenán.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Policejní ředitel Moravskoslezského kraje Tomáš Tuhý mluvil o explozi v Ozvěnách dne

Hrdinství

Zdravotní stav policisty, který zneškodnil lupiče s výbušninou v Krnově je vážný. Leží ve Fakultní nemocnici v Ostravě a čekají ho náročné operace. Odpoledne vstoupil do směnárny v centru města zloděj, ozbrojený trhavinou. Policista ho zalehl tak, že výbušnina skončila pod tělem útočníka. Následný výbuch pak pachatele usmrtil.

Hasič hlídkuje na místě neštěstí | Foto: ČTK

Tamní lidé jsou přesvědčeni, že policista zabránil daleko většímu neštěstí. Myslí si to i Jana Baťková, která žije hned vedle místa tragédie: „No byl to frajer, co mám říci. Bylo to hrdinství, kdo by to udělal? Kdo? Každý by vzal nohy na ramena!“

Zbylí tři zranění policisté jsou v péči nemocnice v Krnově, která označila jejich stav jako středně vážný. "U dvou lidí zatím lékaři diagnostikovali středně těžká poranění, v tuto chvíli probíhají u obou mužů další vyšetření k vyloučení vážnějších zranění a komplikací. Předpokládáme u nic operaci. Třetí muž má zranění lehčího charakteru a bude s největší pravděpodobností propuštěn do domácího ošetřování," upřesnila mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme