Výbuch na Přerovsku

Výbuch plynu dnes ochromil dvě vesnice na Přerovsku. Při explozi byl zraněn jeden člověk, deset dalších lidí hasiči evakuovali. Distribuční firma musela kvůli události zastavit přívod energie do všech domácností. Podle operačního důstojníka olomouckého krajského dispečinku Aloise Kosatíka došlo k výbuchu poté, co muž z Čekyně při svařování v rodinném domě narušil plynové potrubí. Následný požár mu způsobil popáleniny nohou a poničil dům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Výbuch plynu ochromil dnes dopoledne dvě vesnice na Přerovsku. Exploze má na svědomí také zranění jednoho muže a evakuaci několika lidí. Podle operačního důstojníka olomouckého krajského dispečinku nastala exploze poté, co muž z Čekyně na Přerovsku při stavebních úpravách svého rodinného domku narušil plynové potrubí. "Majitel domu prováděl opravu izolace a poškodil plynovodní přípojku."

Zásah hasičů popsal Českému rozhlasu operační důstojník Alois Kosatík. "Celkem musely být odpojeny dvě obce od plynu, Čekyně a Benčice, které byly napojeny na středotlaké připojení plynáren. Zasahovaly tři jednotky a vcelku se podařilo evakuovat z místa, když došlo k úniku plynu, obyvatelstvo z okolních domů."

Požár se podařilo hasičům zlikvidovat, plyn však stále unikal a plynaři nemohli najít v okolí uzávěr, proto nakonec zastavili centrální přívod plynu pro dvě vesnice. Mezitím muselo být z oblasti evakuováno deset osob, protože hrozila další exploze. Nebezpečí už údajně nehrozí.

Markéta Kaclová, Šárka Rusnáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme