Při výbuchu v Perné na Břeclavsku se zranili dva muži. Příčiny vyšetřují hasiči i policie

V Perné na Břeclavsku se ve středu dopoledne ozval výbuch z objektu patřícímu k vinařství, zranili se dva lidé. Potvrdily to mluvčí policie Kamila Haraštová a záchranné služby Michaela Bothová. Škoda by podle policie odhadem měla přesáhnout milion korun a možná i více, protože dům je silně poškozený.

Aktualizováno Perná (Břeclavsko) (Aktualizováno: 14:27 23. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár rodinného domu v Perné. | Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Jeden muž je ve vážném stavu s popáleninami na velké části těla, druhý muž má popáleniny druhého stupně. Záchranáři je převezli do brněnské nemocnice.

Pět let po výbuchu v munice ve Vrběticích pyrotechnici areál stále čistí. Hotovo by mělo být příští léto

Číst článek

Haraštová uvedla, že situaci řeší výjezdová skupina kriminální policie. „Budeme zjišťovat ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů, co se stalo,“ řekla Haraštová. Hasiči na facebooku uvedli, že stabilizují objekt. Jednou z možností je i výbuch kotle nebo obdobného zařízení.

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. „Dostali jsme oznámení o výbuchu a následném požáru. Při našem příjezdu byl objekt staticky narušený a hořel. Před ním byly dvě osoby, kterým jsme se záchranáři poskytli péči,“ uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Podle něj chybí část čelní stěny do ulice, na místě je i statik, který doporučil objekt stabilizovat.

Záchranná služba poslala na místo dvě posádky. „Postarali jsme se také o muže středního věku, ten utrpěl popáleniny na velké části těla. Také jsme ho zaléčili a poté byly zajištěny jeho dýchací cesty, byl napojen na řízenou ventilaci a převezen taktéž na popáleninové centrum fakultní nemocnice v Brně Bohunicích,“ uvedla pro Radiožurnál Bothová. Záchranáři převezli oba zraněné do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích.

Starosta Perné Karel Studénka uvedl, že objekt je rodinným vinařstvím, nahoře slouží jako penzion a dole je vinařství. Podle Studénky se zranili majitel se synem.

krt, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme