Výbuch plynového rozvodu zranil dva hasiče

Dva hasiči se zranili při likvidaci ranního požáru v obci Otročíněves na Berounsku. Snažili se odtlačit hořící kontejner od blízkého rozvodu plynu, který však vybuchl. Popálení hasiči byli převezeni na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Berouně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič | Foto: Hasiči Varnsdorf

Na místě požáru u prodejny Jednoty zasahovali příslušníci berounské požární jednotky. Po příjezdu zjistili, že vysoká teplota porušila uzávěr plynu, který unikal ven i do prodejny.

Hasiči vypnuli elektrický proud, když však byli v prodejně, nastala exploze. Jednomu hasiči strhla masku a druhému rukavice. Poté nastal druhý výbuch, který jednoho z dvaceti zasahujících hasičů odhodil na zem.

Jeden zraněných hasičů má popáleniny druhého stupně na rukou, druhý popáleniny prvního stupně v obličeji. Podle lékařů stav obou není vážný. O vyšetření požádal také hasič, jehož bolela záda poté, co ho výbuch odhodil na zem.

V blízkosti požáru byly navíc uskladněny láhve s propan-butanem. Hasiči museli 23 nádob o váze 31, 12 a 10 kilogramů odnosit z bezprostřední blízkosti žáru a ochlazovat je. Celková škoda je odhadnuta na 800 tisíc korun. Příčina vzplanutí kontejneru se vyšetřuje.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme