Výbuch plynového rozvodu zranil dva hasiče

Dva hasiči se zranili při likvidaci ranního požáru v obci Otročíněves na Berounsku. Snažili se odtlačit hořící kontejner od blízkého rozvodu plynu, který však vybuchl. Popálení hasiči byli převezeni na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Berouně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič | Foto: Hasiči Varnsdorf

Na místě požáru u prodejny Jednoty zasahovali příslušníci berounské požární jednotky. Po příjezdu zjistili, že vysoká teplota porušila uzávěr plynu, který unikal ven i do prodejny.

Hasiči vypnuli elektrický proud, když však byli v prodejně, nastala exploze. Jednomu hasiči strhla masku a druhému rukavice. Poté nastal druhý výbuch, který jednoho z dvaceti zasahujících hasičů odhodil na zem.

Jeden zraněných hasičů má popáleniny druhého stupně na rukou, druhý popáleniny prvního stupně v obličeji. Podle lékařů stav obou není vážný. O vyšetření požádal také hasič, jehož bolela záda poté, co ho výbuch odhodil na zem.

V blízkosti požáru byly navíc uskladněny láhve s propan-butanem. Hasiči museli 23 nádob o váze 31, 12 a 10 kilogramů odnosit z bezprostřední blízkosti žáru a ochlazovat je. Celková škoda je odhadnuta na 800 tisíc korun. Příčina vzplanutí kontejneru se vyšetřuje.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme