Výbuch plynu v Hradci Králové má na svědomí jeden život a šest zraněných

Patrně unikající plyn zavinil neštěstí v Hradci Králové. Ráno před osmou hodinou došlo v samém centru krajského města k explozi, která zničila dvě podlaží pětipatrového činžovního domu. Následky jsou tragické - třiatřicetiletá žena v troskách svého bytu zahynula, dalších šest osob včetně tří dětí bylo zraněno. Na místě zasahovaly desítky záchranářů. Hasiči, kteří nyní odklízejí trosky, museli dům stabilizovat, aby nedošlo k dalšímu zřícení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič zasahuje u výbuchu plynu v Hradci Králové | Zdroj: ČTK

"Hasiči museli ihned po příjezdu evakuovat celkem šest osob. Jedna osoba byla zraněna vážně - utrpěla popáleniny a musela být letecky transportována do Vinohradské nemocnice v Praze. Další osoby utrpěly lehčí zranění a zůstávají v nemocnici v Hradci Králové." řekla Radiožurnálu mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

Na místo byli přivoláni i kynologové se psy, kteří prohledávali sutiny. "Po deváté hodině vyprostili hasiči spod sutin třiatřicetiletou ženu, která už bohužel nejevila známky života," uvedla mluvčí.

Záchranná služba už místo opustila, potvrdil lékař Jiří Mašek. Ke zraněným osobám pro Radiožurnál uvedl: "Těch šest zraněných - je to 87letý muž, který byl se závažnými popáleninami vrtulníkem hradecké záchranky převezen do Prahy na popáleninové centrum a předán přímo na operační sál. Pak jsou tam tři děti ve věku jeden, osm a 11 let. Mají lehká až středně těžká poranění a všechny jsou v péči FN Hradec Králové. Podle všech předpokladu by již v budově neměla být žádná další oběť."

Lidé z okolí výbuchu a příbuzní jsou v šoku: "Mě syn volal hned jak to bouchlo. A teď jsou v nemocnici na vyšetření. On je v pořádku, ale jeho žena má být pořezaná a vnuk byl zasypaný bordelem."

Rozhodující slovo o příčině neštěstí budou mít vyšetřovatelé. Jednou z verzí je technická závada na plynovém rozvodu. Žádná porucha ale podle mluvčího České plynárenské v minulosti hlášena nebyla. Obyvatelé domu si však prý delší dobu stěžovali, že něco není v pořádku. Plyn byl podle nich v domě cítit.

Město se rozhodlo nabídnout obyvatelům zhruba dvaceti bytů náhradní ubytování.

Jana Zemanová, Katka Brezovská, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme