Výbuch plynu v Ostravě - Kunčicích

Ostravou - Kunčicemi otřásla v sobotu ráno exploze. V jednom z rodinných domků vybuchl propanbutan. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil operační důstojník ostravských hasičů Petr Faster, dva lidé jsou lehce zraněni a objekt byl staticky narušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranka | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

P. Faster: Výbuch plynu

Exploze poškodila všechna okna po obvodu rodinného domku, nazvedla střech a poškodila jednu štítovou zeď.

Před výbuchem si jeden z mužů, který byl v domě vařil kávu, druhý si zapálil cigaretu a plyn explodoval. Rozsypané sklo z okenních tabulí jednoho pořezalo na předloktí, druhý muž měl spálené vlasy.

Všichni obyvatelé poškozeného domku dostali ihned nabídku na náhradní ubytování v azylovém domě. Jak ale Českému rozhlasu řekl starosta Slezské Ostravy Jan Svozil, odmítli to, protože mají možnost bydlet na přechodnou dobu jinde.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Svozil: Nabídka náhradního ubytování

Statik dospěl k názoru, že dům je obyvatelný, avšak je potřeba zajištění poškozené štítové zdi. Škoda je odhadována na půl miliónu korun.

Podle majitele domu, dvaapadesátiletého Václava Žitníka mají výbuch na svědomí krysy. Vyšetřovatel ostravských hasičů Jiří Šnábl ale o takové příčině havárie odmítl spekulovat.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme