Výbuch propanbutanové láhve v Průhonicích zranil tři lidi. Na místě zasahovali hasiči

Výbuch propanbutanové lahve v dřevěném stánku, který byl určený k prodeji vstupenek, zranil v neděli odpoledne v Průhonicích u Prahy tři lidi. Dva z nich přijala nemocnice v pražské Krči. Stánek stál u vstupu do místního parku. Na místě zasahovali hasiči.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Propanbutanové lahve (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Příčinou požáru a následného výbuchu byla technická závada na ventilu tlakové lahve,“ informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Škoda byla vyčíslena na 3000 korun.

Exploze desetikilogramové probanbutanové lahve údajně napojené na topení nastala před 16:30. „Požár se nikam dále nerozšířil,“ uvedl Gabriel.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové byla jedna žena převezena do vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. „Utrpěla popáleniny druhého stupně zhruba na třech procentech povrchu těla,“ sdělila mluvčí. Podle ní šlo o poranění ruky.

Další zraněná byla přepravena na chirurgické oddělení nemocnice v pražské Krči, také má popáleniny přibližně na třech procentech plochy těla. Třetí zraněný podepsal záchranné službě negativní revers (nesouhlas s ošetřením).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme