Výbuch rozmetal rodinný dům na Vsetínsku

Obcí Hovězí na Vsetínsku časně ráno otřásl mohutný výbuch. Exploze srovnala se zemí deset let starý rodinný dům, jeho majitel utrpěl těžká zranění. Neštěstí zřejmě způsobila propanbutanová láhev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky domu | Foto: Lukáš Machalínek

Exploze probudila obyvatele podhorské obce krátce po čtvrté hodině ranní. "Venku už svítalo, najednou jsem slyšel dutou ránu, začala houkat siréna, vyběhl sjem ven a naši hasiči už vyjížděli," vylíčil událost starosta obce Jaroslav Orzságh.

Příčinu mohutné exploze vyšetřovatelé dosud neznají. "Pravděpodobně došlo k výbuchu plynu. Nevíme zatím jakého - jestli zemního, nebo z propanbutanové bomby," říká velitel policejního zásahu Jan Bauer.

Čtyřicetiletý majitel domu zřejmě nebyl v okamžiku výbuchu uvnitř a exploze ho odmrštila na střechu sousední stodoly. Po převozu do vsetínské nemocnice jej lékaři helikoptérou odeslali na kliniku popálenin, kde nyní bojuje o život.

Z domu za více než milión korun nezbylo prakticky nic. Stavební díly, které exploze rozmetala v okruhu padesáti metrů, poškodily více než deset stavení v okolí. "V okolních zahradách jsou další domky s vytlučenými okny, dole v údolí jsou rozbité střešní tašky," popsal starosta.

Zasahující hasiči i policisté se shodují, že tak ničivý výbuch běžné plynové přípojky dosud neviděli. "To vidím poprvé, takhle zničený barák. Vlastně tady není nic, co by se dalo ještě jednou použít."

Marika Táborská, Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme