Radnicí v Rýmařově otřásl výbuch. Nikdo nebyl zraněn, policie zadržela podezřelého

Radnicí v Rýmařově na Bruntálsku v úterý odpoledne otřásla exploze. V budově tou dobou bylo několik lidí, nikdo ale nebyl zraněn. Policie zadržela v souvislosti s výbuchem jednoho podezřelého.

Aktualizováno Rýmařov (Aktualizováno: 21:35 9. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle nezávislého starosty Luďka Šimka k explozi došlo asi v 16.40. „Ale zatím není specifikovaná. Policie uzavřela celé náměstí, v budově se pohybují pyrotechnici a zjišťují příčiny. Zatím ale nejsou žádné oficiální informace o tom, co výbuch zapříčinilo,“ sdělil Šimko Radiožurnálu krátce po incidentu.

Policie radnici v Rýmařově po výbuchu stále hlídá, budova zatím zůstane zavřená, popisuje starosta

Číst článek

„Lidé říkají, že tam snad měla být umístěná nějaká nálož. Ale to je neoficiální, zatím nemám stanovisko policie,“ dodal starosta. 

Radnice je střežena kamerovým systémem, záznamy z něj policie stáhla a vyšetřuje je. Zatím v souvislosti s výbuchem zadržela jednoho podezřelého, informovala na twitteru.

Desítky policistů

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková uvedla, že vyšetřování bude probíhat celou noc. „Na místě jsou nejméně dvě desítky policistů. Probíhá ohledání a zajišťování stop. Následně budou vyhodnocovány a prozatím nelze sdělit žádné bližší informace,“ oznámila. Radnice bude ve středu uzavřená. 

Podobný incident jako v Rýmařově zažili v roce 2005 v Havířově. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou radnice exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn a škody byly nepatrné.

dbr, aku, mac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme