Výbuch těžce zranil účastníka rekonstrukce bitvy u Slivice

Při rekonstrukci poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice na Příbramsku zranil výbuch jednoho z účastníků. Nálož, která byla určena do tanku, mu explodovala v ruce. Nikdo další zraněn nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Bell 427 | Foto: HEMS sdružení

Postiženého do nemocnice dopravil vrtulník. Výbuch mu amputoval jednu ruku v zápěstí, u druhé ho připravil o prsty a způsobil mu i otevřená poranění břicha.

Podle hlavního organizátora Pavla Nikla se neštěstí stalo při dopolední zkoušce před rekonstrukcí. Třiačtyřicetiletý muž chtěl nálož odpálit na volném prostranství, trhavina ale explodovala dříve, než předpokládal.

"V současné době je případ ve vyšetřování. Potřebné dokumenty, které si vyžádala policie, jim byli poskytnuty," doplnil Nikl. Zraněný muž byl podle něj pravidelným účastníkem této akce.

Rekonstrukce bitvy u slivického Památníku vítězství začala ve 14 hodin a potrvá asi hodinu a půl. Po celý den je v areálu také výstava vojenské a hasičské techniky. Po skončení rekonstrukce odjedou její účastníci v koloně historických válečných vozidel přes Bělčice a Sedlice do Strakonic.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme