Výbuch tlakové lahve zranil v Letňanech dva lidi. Požár mají hasiči pod kontrolou

FOTO a VIDEO. Na výstavišti v pražských Letňanech vypukl požár. Zasahovali u něj téměř všechny hasičské jednotky z metropole. Příčinou byl výbuch tlakové lahve. Dva lidé utrpěli popáleniny, záchranáři je převezli do nemocnice. Pražská záchranka na místo preventivně poslala také svoji speciální sanitku Atego.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v pražských Letňanech. | Foto: Reprofoto, HZS hl. m. Prahy

Požár po výbuchu tlakové lahve byl nahlášen v ulici Beranových v 11.23.

„Protože jsme měli informace, že se tam nachází více propanbutanových lahví, tak bylo na místo vysláno množství jednotek hasičů z celé Prahy,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, tedy druhý nejvyšší. V tomto případě to podle Adamcové bylo kvůli tomu, že měli na místě hodně aut a jednotek. „Hasiči nakonec z objektu vynesli čtyři desetikilové propanbutanové lahve, které ochlazovali, aby nedošlo k dalším výbuchům,“ upřesnila Adamcová.

Hasičské jednotky už mají požár plně pod kontrolou. „Probíhají dohašovací a rozebírací práce,“ dodala mluvčí pražských hasičů.

Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn řekl, že záchranáři na místě ošetřili dva lehce popálené lidi ze stánku s občerstvením.

„Pražská záchranná služba vyslala na místo požáru zdravotnickou posádku a inspektora. Záchranáři na místě ošetřili dva zraněné muže ve věku 26 a 27 let, kteří utrpěli lehké popáleniny v obličeji a horních končetinách. Oba muži byli po ošetření předání do péče lékařů v popáleninovém centru Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ upřesnil mluvčí pražských záchranářů Dominik Horn.

Do pražských Letňan povolali záchranáři také speciální větší terénní sanitku zvanou Atego. „Umožňuje ošetřit a transportovat až deset pacientů a zároveň má možnost zajistit inhalaci kyslíku. Nebylo ho ovšem nutno použít,“ doplnil Hron.

Areál PVA Expo Praha nabízí celkem 105 tisíc metrů čtverečních krytých i venkovních ploch. Sedm moderních ocelových hal má rozlohu 35 tisíc metrů čtverečních. Na výstavišti se konají veletrhy, výstavy, sportovní akce, koncerty, konference, semináře, workshopy, kongresy a firemní prezentace. Podle webových stránek se v pátek koná v areálu fórum celiaků.

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme