Výbuch v Libavé vyšetřuje vojenská policie pro podezření z nedbalosti. Výcvik znovu pokračuje

Ve vojenském prostoru Libavá, kde v pondělí při výbuchu munice zemřel jeden voják a osm lidí bylo zraněno, v úterý pokračuje výcvik. Sdělila to mluvčí armády Magdalena Dvořáková. Prostor kolem trhací jámy Čermná, ve kterém výbuch nastal, je uzavřen a událost na místě vyšetřuje vojenská policie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Libavé se ukrajinští vojáci cvičí na boje v zákopech

Výbuch v Libavé vyšetřuje policie pro podezření z nedbalosti (ilustrační foto) | Foto: Lenka Kratochvílová | Zdroj: Český rozhlas

Zranění, mezi nimiž bylo sedm vojáků a jeden občanský zaměstnanec, byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci a Vojenské nemocnice v Olomouci. Tři vojáci byli již v pondělí propuštěni do domácího léčení. Dva lidé zůstávají na pozorování ve Fakultní nemocnici v Olomouci a tři ve Vojenské nemocnici, potvrdila mluvčí.

Vojenská policie vyšetřuje výbuch munice pro podezření z usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti. Řízení vede proti neznámému pachateli, řekla dnes její mluvčí Kateřina Mlýnková.

Výbuch ve vojenském prostoru Libavá nastal v pondělí krátce po 11.00 během plánovaného výcviku pyrotechniků. Tragédie se podle pondělního vyjádření ministryně obrany Jany Černochové (ODS) stala, když vojáci munici likvidovali. Všichni zasažení byli čeští občané a příslušníci Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí, uvedlo ministerstvo obrany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme