Vyčerpaná Koukalová: 'Už to není taková ta pohoda, která tam byla,' říká

České biatlonistky na stříbrný úspěch Ondřeje Moravce nenavázaly. Ve sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti se ani jedna z nich nevešla do elitní desítky. Platí to i pro mistryni světa z této disciplíny Gabrielu Koukalovou, kterou jeden netrefený terč odsunul na třináctou příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová v pátečním sprintu v Kontiolahti | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Jak zní vaše hodnocení?
Řekla bych, že to byl hodně průměrný závod. Škoda té jedné netrefené rány vestoje, protože se tam hodně nulovalo, takže i ta jedna chyba v mém běžeckém podání, které už není tak slavné, jak bývalo pár týdnů zpátky, teď bolí hodně a asi to prostě na top výsledky nestačí.

Sezona je dlouhá, takže zákonitě síly ubývají…
Rozhodně. Od mistrovství světa je to závod od závodu hodně o vůli. Už to není taková ta pohoda, která tam byla. Ale už je to jenom pár závodů, takže se nějak kousneme. Konec už klepe na dveře, tak je to příjemná vidina a doufám, že tam necháme všechno. Každý byť jen malý kousek síly, k tomu abychom tam ještě měli ty nejlepší výsledky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Síly už biatlonistce Gabriele Koukalové v závěru sezóny docházejí

Jak se na vás podepsala více než třicetihodinová cesta a sedmihodinový posun?
Naštěstí se podařilo nenajet na korejský čas, takže jsme se pořád drželi na evropský čas, což bylo super. S tím problém nebyl. Třicetihodinová cesta už byla horší, jak nejsme zvyklí cestovat více jak dvanáct hodin tady po Evropě, tak je fakt, že tohle bylo těžké. S cestou tam jsme dost zápasili. Cesta zpátky, měli jsme tady den navíc na aklimatizaci, takže bych řekla, že to bylo dneska docela dobré, i když běžecky jsem cítila, že v konci mi došly síly. Řekla bych, že to ale nebylo nejhorší, spíš průměr.

Čtvrtou ránu vestoje jste odkládala a netrefila. Přišel tam drobný větřík, nebo co se stalo?
Větřík tak možná v hlavě. Tu ránu jsem najela o hodně rychleji než ty předchozí, což mě trošku vyděsilo, a bála jsem se, že ji nedám. Tak jsem se prostě zastavila, radši jsem tu ránu odložila a vyjela troku z rytmu. Je to škoda.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme