Východ slunce ze Sněžky. Netradičního výstupu na nejvyšší horu Česka se zúčastnily stovky lidí

Na nejvyšší horu Česka v sobotu ráno vystoupaly stovky lidí. Krátce po páté hodině se účastníci sešli v nadmořské výšce 1603 metrů, aby společně pozorovali východ slunce. Akci organizoval Lukáš Jakl přes sociální síť Facebook, kde se lidé mohli přihlásit a zjistit podrobnosti.

Pec pod Sněžkou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Východ slunce ze Sněžky. Netradičního výstupu na nejvyšší horu Česka se zúčastnily stovky lidí | Foto: Jiří Štefl | Zdroj: Český rozhlas

Parkoviště v Peci pod Sněžkou bylo kolem druhé hodiny ranní úplně plné. Facebooková stránka akce hlásila, že se zúčastní téměř 2,5 tisíce lidí, a většina z nich také skutečně dorazila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Východ slunce ze Sněžky. Netradičního výstupu na nejvyšší horu Česka se zúčastnily stovky lidí. Mezi nimi i reportér Jiří Štefl

Z Pece pod Sněžkou pak začaly zhruba dvě tisícovky lidí s čelovkami stoupat ve dvě hodiny ráno na dominantu východní části Krkonoš. Trať byla dlouhá zhruba šest kilometrů a šlo se přes Růžovou horu. Pro většinu byl noční výšlap do výšky 1603 metrů nad mořem premiérou. Počasí ale turistům přálo, bylo teplo a nepršelo.

Nejhorší byl prý závěr výšlapu, známé schody. Všichni ale nakonec došli ve zdraví nahoru a v 5.10 na Sněžce pozorovali východ slunce. Cílem akce bylo podle organizátora Lukáše Jakla vytáhnout lidi do přírody, aby zažili něco nového a měli na co vzpomínat.

„Všem, co se zúčastnili, chci poděkovat. Doufám, že jste si to užili jako my. Počasí jsme snad ani lepší mít nemohli. A bylo nás tady neuvěřitelné množství,“ napsal na Facebooku Jakl, který takový zájem ani nečekal, protože původně šlo o spontánní nápad. 

Většina z účastníků byla z akce nadšená. „Bylo to skvělé, moc děkujeme za super akci a zážitek,“ napsala na sociální síti uživatelka Lucie Gottliebová.

Jiří Štefl, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme