Výdaje za letošní dovolenou se zvýší o stovky korun

Polovina Čechů zůstane o dovolené doma. S tímto průzkumem přišla nedávno společnost Empirica. Z těch, kteří vůbec někam jedou nebo letí, skoro dvě třetiny relaxují v zahraničí. Z destinací samozřejmě vede Chorvatsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pláži | Foto: Klára Stejskalová

Po Chorvatsku je druhé nejoblíbenější Slovensko. Pak následují Itálie, Egypt, Řecko, Španělsko a Spojené státy, zjistila společnost Empirica. Pokud na dovolenou jedeme, ale do Česka, nejčastěji míříme do jižních Čech, na Jižní Moravu, do Jeseníků a do Beskyd, a to často na vlastní chatu nebo chalupu.

Podle společnosti Mag Consulting se letošní výdaje Čechů za dovolenou zvýší o stovky korun. Nejvíce prý průměrné výdaje na tuzemskou dovolenou zajištěnou přes cestovní kancelář. Průměrně letos Čechy přijde na 7100 korun.

Ti, kteří se při tuzemském pobytu obejdou bez cestovní kanceláře, zaplatí průměrně 3800 korun. Naopak nejméně podle tohoto průzkumu poroste průměrná cena za zahraniční dovolenou přes cestovní kancelář. Letos je to necelých 15 tisíc korun.

Kvůli chladnému a deštivému počasí letošního léta mnozí Češi teď tuzemské dovolené ruší a na posledních chvíli chtějí k moři. Tvrdí to Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. A ještě něco: pojišťovny zase tvrdí, že do zahraničí jezdíme dál, jenom se lépe pojišťujeme. Přibývá prý pojištění při rizikových sportech. Mění se také repertoár vzniklých škod, mezi nimi je víc bodnutí hmyzem nebo břišní nevolnosti.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme