Vydání Dahlgrena do ČR se odkládá, mladík podezřelý z vražd v Brně se v USA odvolal

Vydání Kevina Dahlgrena podezřelého ze čtyřnásobné vraždy v Brně k trestnímu stíhání do České republiky se prozatím odkládá. Americký federální soud sice souhlasil, že mladíka je možné vydat české justici, ale ten se proti rozhodnutí odvolal. Jednání o odvolání zatím nebylo nařízeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Robert Schuster upřesnil, že o odvolání Kevina Dahlgrena bude rozhodovat stejný soud, který rozhodoval o přípustnosti jeho vydání z USA, tedy Federální soud pro východní okres státu Virginia ve městě Alexandria.

„Ale jednání soudu zatím nebylo nařízeno. Je třeba upozornit, že i ve fázi, až tato záležitost přejde pod ministerstvo zahraničí Spojených států, které vytvoří tu konečnou podobu rozhodnutí o jeho vydání nebo nevydání, tak on může ve všech těchto krocích přicházet s opravnými prostředky,“ nastínil další možnosti mluvčí.

Doplnil také, co konkrétně Kevin Dahlgren v odvolání napadá. „Dá se předpokládat, že to nebude nic pro proti té části nebo podkladům pro extradici, které přišly z České republiky. To jsou všechny důkazy, které shromáždili vyšetřovatelé. Spíš to budou nějaké procedurální záležitosti, kterých se budou advokáti Dahlgrena držet a kterými se budou snažit argumentovat v jeho prospěch,“ dodal.

Dvacetiletý Kevin Dahlgren je podezřelý, že letos v květnu v Brně-Ivanovicích zavraždil své čtyři příbuzné. V České republice mu hrozí až doživotní trest.

Vlasta Gajdošíková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme