Vyděrači automobilového závodníka míří do vězení

Na devět a osm a půl let do vězení se zvýšenou ostrahou poslal Krajský soud v Brně Milana Rudolfa a Jana Věrčíka za vyděračské bombové útoky na bývalého automobilového závodníka Tomáše Hrdinku a jeho rodinu. Pachatelé požadovali od Hrdinky třiadvacet milionů korun - dvě exploze v létě roku 2003 pak způsobily několikamilionovou škodu, nikoho ale naštěstí nezranily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Chování obou odsouzených a možné důvody Českému rozhlasu ozřejmil sám závodník. "Pan Rudolf si myslí, že mu mám vyplatit nějaké peníze ještě z doby, kdy jsme spolu před mnoha lety podnikali. Zapomněl ale, že on sám by měl také něco platit, a když se to všechno sečte, nakonec z toho vyjde, že dluží on mně. Za ty roky jsem ale věděl, v jakém prostředí se pohybuje a že žádné peníze nemá, a tak jsem po něm nic nechtěl."

Podle soudu byl hlavním pachatelem Rudolf, zatímco Věrčík pouze vykonával jeho příkazy. Stejně vidí situaci i sám Tomáš Hrdinka - jeho bývalý společník z podnikání mu prý hlavně záviděl.

Ivan Holas, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme