Vyděrači automobilového závodníka míří do vězení

Na devět a osm a půl let do vězení se zvýšenou ostrahou poslal Krajský soud v Brně Milana Rudolfa a Jana Věrčíka za vyděračské bombové útoky na bývalého automobilového závodníka Tomáše Hrdinku a jeho rodinu. Pachatelé požadovali od Hrdinky třiadvacet milionů korun - dvě exploze v létě roku 2003 pak způsobily několikamilionovou škodu, nikoho ale naštěstí nezranily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Chování obou odsouzených a možné důvody Českému rozhlasu ozřejmil sám závodník. "Pan Rudolf si myslí, že mu mám vyplatit nějaké peníze ještě z doby, kdy jsme spolu před mnoha lety podnikali. Zapomněl ale, že on sám by měl také něco platit, a když se to všechno sečte, nakonec z toho vyjde, že dluží on mně. Za ty roky jsem ale věděl, v jakém prostředí se pohybuje a že žádné peníze nemá, a tak jsem po něm nic nechtěl."

Podle soudu byl hlavním pachatelem Rudolf, zatímco Věrčík pouze vykonával jeho příkazy. Stejně vidí situaci i sám Tomáš Hrdinka - jeho bývalý společník z podnikání mu prý hlavně záviděl.

Ivan Holas, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme