Legendární turistickou útulnu, která vyhořela, má nahradit kopie. Lidé přispívají penězi i vybavením

U trosek vyhořelé chaty na Tesáku v Hostýnských vrších vyrůstá provizorní restaurace. Dočasně nahradí vyhořelou chatu. Na její stavbu se skládají lidé ve sbírce a připravený už je i stavební projekt.

Hostýnské vrchy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukazatel u chaty Tesák

Z vyhořelé chaty majitel „zachránil“ velký kus dřevěného ostění | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Chata na Tesáku vyhořela v lednu 2022 kvůli technické závadě. Těsně vedle teď její majitel Miroslav Nakládal buduje dočasnou restauraci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhořelou chatu na Tesáku v Hostýnských vrších nahradí za několik let její kopie

Z vyhořelé chaty pan Nakládal „zachránil“ velký kus dřevěného ostění, který v nové restauraci poslouží jako přepážka u barového pultu. Legendární výzdobu bývalé útulny tvořily turistické vlaječky, o které Nakládalovi také přišli. Díky štědrým dárcům jich už mají více než předtím. Vzorek také visí pod stropem dokončované restaurace.

Na stavbu nové chaty jsou ale hlavně potřeba peníze. Lidé stále přispívají ve veřejné sbírce, ve které už se sešly bezmála 2 miliony. „Když se k tomu přidá pojistka, tak bude na půlku. No a půlku prostě někde budeme muset sehnat, ale i tak do toho jdeme,“ říká majitel chaty a dodává, že by ji chtěl dokončit do dvou let.

Roman Verner, Růžena Vorlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme