Vyhořelá výrobna pryskyřic stále pod dozorem

Hasiči ústecké Spolchemie hlídají i o víkendu vyhořelou budovu výrobny umělých pryskyřic. Mají tak zajistit nerušený průběh vyšetřování příčin požáru, který celý provoz prakticky zlikvidoval. Statici zřejmě posoudí, nakolik je budova porušena a zda se bude muset nechat strhnout. Ve vyhořelé výrobně pryskyřic, které tvoří zhruba třetinu produkce chemičky, před požárem pracovalo přes 100 zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ohořelá výroba pryskyřic | Foto: Jan Rosenauer st.

Nyní dostávají 95 procent mzdy, později to bude 80 procent. Chemička nevyloučila, že některé bude muset propustit. Se všemi pracovníky postiženého provozu se chce vedení firmy setkat v úterý.

Červený kohout zachvátil provoz umělých pryskyřic ve čtvrtek kolem 21. hodiny. Ve čtyřpatrové budově, kde bylo podle informací Radiožurnálu uskladněno na 100 tun látky, šlehaly plameny až do výše posledního patra.

Sudy s pryskyřicí jeden po druhém vybuchovaly a nad chemičkou stoupal sloup černého dýmu. Po několikahodinovém boji se hasičům podařilo oheň zvládnout, vnitřek budovy nyní neustále ochlazují proudem vody. Požár se naštěstí nerozšířil na objekty, ve kterých jsou nebezpečné chemikálie.

Požár hasiči v pátek ráno zcela zlikvidovali a při zásahu nedošlo kromě zranění nohy jednoho hasiče k jiné újmě na zdraví, ale hmotné škody jsou velké. Samotná výrobna je z velké části zničena, ale v ostatních provozech Spolchemie běží výroba dál.

Na místě zasahovalo na 20 hasičských jednotek téměř z celého kraje a jednotka hasičů Spolchemie. Přijel i hasičský sbor z litvínovské chemičky, který má zkušenosti s likvidací téměř čtrnáctidenního požáru v České rafinérské před několika lety.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme